Слухати

На Волині здійснили напад на члена атестаційної комісії поліції

19 лютого 2016 - 12:14
У Луцьку 18 лютого ввечері громадський активіст, член атестаційної комісії поліції Волині Богдан Климчук повертався зі спортзалу, в цей час, за словами чоловіка, на нього здійснили напад
На Волині здійснили напад на члена атестаційної комісії поліції / Новини на Громадському радіо

«Я повернувся з комісії додому. Пішов у спортзал зняти стрес після атестації. Коли виходив зі спортзалу, до мене підбігло дві людини, один з яких почав з викликами, які стосувалися роботи комісії, намагався мене ушкодити. Але йому це не вдалося з першого разу», — розповів активіст журналістці «Громадського радіо».

bogdan_klymchuk_0.jpg

Богдан Климчук / «Громадське радіо»
Богдан Климчук
«Громадське радіо»

Богдан говорить: коли зрозумів, що йому загрожує, намагався втекти:

«Коли я зрозумів, що двоє в балаклавах — це не зрозуміло, чим може закінчитись, чи в них ножі, чи ще щось, вирішив відбігти в безпечне місце в середину і отримав удар по голові. І, в принципі, вдалось втекти через те, що зайшов усередину цього спорткомплексу назад, вони злякалися і втекли», — пригадує чоловік.

Активіст каже, що в цей день під час роботи їхньої комісії було чимало звільнень. І напад на нього пов`язує з одним із таких звільнень.

«Фраза, яку він висловив…то тільки члени комісії володіли тією інформацією, і та людина, яка проходила цю комісію, відповідно, тому в будь-якому випадку це стосується роботи комісії», — переконує Богдан Климчук.

Щодо нападу на члена атестаційної комісії Богдана Климчука, у прес-службі місцевої поліції повідомили:

«Слідчі Луцького відділу поліції внесли відомості за фактом злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального провадження, передбаченого частиною 2 ст. 296 ККУ, тобто хуліганство вчинене групою осіб».

Також у прес-службі зазначили, що поліція наразі не забезпечує охорону членів атестаційних комісій. Однак готова надати охорону, як тільки вони звернуться з відповідною заявою. Поліція відпрацьовує всі версії. Членам атестаційних комісій не рекомендують ходити ввечері на самоті.

Слід зазначити, що в Луцьку в цей же час побили ще одного активіста, який не є членом атестаційної комісії, Сергія Чурікова.

«По першому випадку там, де троє чоловік побили і що в лікарні громадський активіст. Відомості про цей факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбачено чатсиною 4 ст. 296 ККУ — хуліганство із застосування холодної зброї або іншого предмету, пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень. Ймовірно, мова йде про кастет. Стаття передбачає позбавлення волі на термін від 3 до 7 років», — розповіли у прес-службі луцької поліції.

Важливо додати, що 18 лютого переатестацію проходила верхівка волинської поліцїі. Більшість з них, за словами членів комісій, атестацію не пройшли.

«Відбувається процес очищення. Відбувається він не так, як би хотілося. Але краще пізно, ніж ніколи, тому що ми і так, як мінімум, на два роки запізнилися. Мені не погрожували. Але кожен із нас розумів, куди ми йдемо, чого ми йдемо. Ну і ці події, які відбувалися вчора, ще раз підтверджують, що ми робимо все правильно», — сказав один з членів атестаційної комісії самооборонівець Олександр Ніколайчук.

Сьогодні в Луцьку розпочала роботу апеляційна атестаційна комісія.

Аріна Крапка з Луцька для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+