Слухати

Російському консулу в Україні вручили ноту протесту через порушення прав українців в РФ

19 лютого 2016 - 20:00
Україна вимагає припинити порушувати права, а також негайно звільнити Надію Савченко, Геннадія Афанасьєва, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха, Юрія Солошенка Олександра Костенка та інших українців
Російському консулу в Україні вручили ноту протесту через порушення прав українців в РФ / Новини на Громадському радіо

19 лютого 2016 року до МЗС України було викликано консула Посольства Російської Федерації в Україні і вручено ноту протесту з вимогою припинити порушувати права громадян України, незаконно утримуваних та засуджених на території Російської Федерації. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства закордонних справ. 

«Російській стороні було висловлено глибоке занепокоєння у зв’язку з продовженням судового фарсу у справі Надії Савченко, а також застосуванням тортур до незаконно засудженого громадянина України Геннадія Афанасьєва і безпідставного посилення режиму утримання, що спричинило суттєве погіршення його здоров’я», — йдеться у повідомленні. 

Відомство зазначає, що Росія не допускала тривалий час консулів до політв’язнів Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка та Олександра Костенка. Такі дії з боку сусідньої держави Україна розцінює як «свідоме приховування органами влади Російської Федерації фактів грубих порушень їхніх прав».

Міністерство закордонних справ України заявило вимогу перед російською стороною невідкладно вжити вичерпних заходів з метою відновлення порушених прав незаконно утримуваних та засуджених на території Російської Федерації громадян України і їх негайного звільнення. 

17 лютого генеральний консул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко на своїй сторінці у Facebook назвав процес над Надією Савченко «ганебним трагіфарсом». 

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що Генадію Афанасьєву від стрептодермії прописали зеленку

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+