Слухати

Російському консулу в Україні вручили ноту протесту через порушення прав українців в РФ

19 лютого 2016 - 20:00 63
Україна вимагає припинити порушувати права, а також негайно звільнити Надію Савченко, Геннадія Афанасьєва, Миколу Карпюка, Станіслава Клиха, Юрія Солошенка Олександра Костенка та інших українців

19 лютого 2016 року до МЗС України було викликано консула Посольства Російської Федерації в Україні і вручено ноту протесту з вимогою припинити порушувати права громадян України, незаконно утримуваних та засуджених на території Російської Федерації. Про це йдеться на офіційному сайті Міністерства закордонних справ. 

«Російській стороні було висловлено глибоке занепокоєння у зв’язку з продовженням судового фарсу у справі Надії Савченко, а також застосуванням тортур до незаконно засудженого громадянина України Геннадія Афанасьєва і безпідставного посилення режиму утримання, що спричинило суттєве погіршення його здоров’я», — йдеться у повідомленні. 

Відомство зазначає, що Росія не допускала тривалий час консулів до політв’язнів Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, Геннадія Афанасьєва, Юрія Солошенка та Олександра Костенка. Такі дії з боку сусідньої держави Україна розцінює як «свідоме приховування органами влади Російської Федерації фактів грубих порушень їхніх прав».

Міністерство закордонних справ України заявило вимогу перед російською стороною невідкладно вжити вичерпних заходів з метою відновлення порушених прав незаконно утримуваних та засуджених на території Російської Федерації громадян України і їх негайного звільнення. 

17 лютого генеральний консул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко на своїй сторінці у Facebook назвав процес над Надією Савченко «ганебним трагіфарсом». 

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що Генадію Афанасьєву від стрептодермії прописали зеленку

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+