Слухати

У Запоріжжі визнали Росію агресором і вирішили демонтувати пам’ятник Леніну

19 лютого 2016 - 13:52
19 лютого у Запоріжжі відбулася історична сесія міськради
У Запоріжжі визнали Росію агресором і вирішили демонтувати пам’ятник Леніну / Новини на Громадському радіо

Перше питання, що проголосували депутати одразу після узгодження регламенту, стосувалося підтримки міськрадою звернення Верховної Ради України до ООН про визнання Росії країною-агресором, а «Л/ДНР» — терористичними організаціями.

Перед голосуванням виступив ветеран АТО та депутат міськради Олег Коломоєць, котрий зазначив, що це рішення не варте виїденого яйця:

«Наша свобода та суверенитет, дається тяжкою боротьбою і кров’ю. І робити з цього рішення політику просто ганебно», — зазначив Олег Коломоєць.

_na_sesiyi.jpg

aktyvisty_na_sesiyi / «Громадське радіо»
aktyvisty_na_sesiyi
«Громадське радіо»

_u_zaporizhzhi.jpg

deputaty_u_zaporizhzhi / «Громадське радіо»
deputaty_u_zaporizhzhi
«Громадське радіо»

Депутати одноголосно підтримали рішення — «За» переголосовували 58 чоловік.

Наступний пакет питань, що розглядався на сесії, стосувався декомунізації. Зокрема демонтажу пам’ятників радянської епохи – найбільшого на сьогоднішній день українського пам’ятника Леніну, пам’ятника Дзержинському та бюста Орджонікідзе.

Перед голосуванням про демонтаж, депутати наполягли, щоб міська влада чітко визначилася зі строками, коли пам’ятники  будуть прибрані з вулиць міста. Зокрема депутат міськради Олександр Константанів наголосив:

«Враховуючи те, що в проектах рішень не визначені терміни демонтажу, що може призвести до того, що хтось захоче пам’ятники  лишити о 7 листопада, я пропоную в рішенні чітко вказати терміни, але не пізніше місяця після прийняття відповідного рішення».

Депутати врахували цю правку — радянські пам’ятники будуть демонтовані з вулиць Запоріжжя не пізніше 19 березня 2016 року. 

Також сесія міськради перейменувала три райони міста, та декілька десятків вулиць. Відтепер центральний проспект Запоріжжя більше не «імені Леніна». Головна вулиця повернула собі історичну назву і тепер називається «проспект Соборний».

Максим Щербина з Запоріжжя для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+