Слухати

Мінсоцполітики перерахує допомогу переселенцям за списками СБУ / Новини на Громадському радіо

Мінсоцполітики перерахує допомогу переселенцям за списками СБУ

20 лютого 2016 - 09:38
Громадські організації оприлюднили інформацію про те, що в обласні Управління соцзахисту населення Мінсоцполітики надіслало 19 лютого лист «Про посилення контролю за виплатами»

Зазначається, що лист без підпису № 672/0 / 10-16 / 081 датований 16 лютого 2016.

Як повідомляє на своїй сторінці в Facebook Олена Виноградова («Право на захист»), в листі, який нікому не показують, є списки від СБУ і прикордонників з переліком переселенців, які нібито не проживають там, де отримували довідки. Так, відомо, що за цими списками близько 19 тисяч осіб в у Запоріжжі та 12 тисяч у Харкові в терміновому порядку знімаються з обліку як внутрішньо переміщена особа, — пише informator.lg.ua.

 

UPD: по слухам МСП распространило письмо без подписи (!) в котором говорится, что есть какие-то списки СБУ с перечнем пе…

Опубликовано Olena Vynogradova 19 февраля 2016 г.

У Харкові вдалося дізнатися, що сьогодні після обіду на все УПСЗН області надійшла вказівка ​​з обласного Управління соцзахисту про припинення видачі довідок за списками. Співробітники районних УПСЗН не знають, хто формував ці списки. Терміни для припинення у них до 4 березня.

Така ж інформація надходить з Маріуполя. 

«У двох районних УПСЗН Луганської області підтвердили отримання списків сьогодні, без супровідного листа», — пише Олена Виноградова.

«Обласне УПСЗН обіцяє їм в понеділок надіслати роз’яснювального листа. У ДМС районів, за словами УПСЗН теж такі списки прийшли і вони повинні перевірити проживання », — уточнює Виноградова.

Громадські організації виявляють занепокоєння, побоюючись, що вже до понеділка кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб таким чином зменшать на 200 тисяч людей.

Міністр соціальної політики Павло Розенко на своїй сторінці в Facebook прокоментував інформацію, що надійшла.

«Це робота СБУ. Підозра на те, що люди, зареєстровані як ВПЛ, порушують чинне законодавство, і не проживають на території, яка контролюється українською владою. А це є грубим порушенням. У законі чітко написано, що допомога для переселенців можуть отримувати тільки переселенці. Якщо у СБУ є підстави для сумнівів, що ці люди —переселенці, значить, це вже нецільове використання коштів. Але це не означає, що у людей забирають допомогу. Її припиняють для з’ясування ситуації. Якщо людина дійсно проживає там, де зареєстрований, то відразу після припинення виплати вона може звернутися до місцевого органу влади, сказати, що сталася помилка, і виплату відразу відновлять. Немає жодних проблем. Ніхто і у кого нічого не забирає. Ми не боремося з переселенцями і не обмежуємо їх права», — зазначив міністр.

«СБУ бореться з мафією, яка вже побудувала на переселенців цілий бізнес, масу схем. І така активна розкрутка інформації, яка зараз розпочалася, якраз підтверджує той факт, що СБУ вдарило в точку, тому що там крутяться величезні гроші. Тому що, вибачте, по переселенцям крутяться мільярди коштів і є масові факти того, що вони потрапляють на невідомо які картки, що ці картки щотижня вилучаються на КПВВ. Тому очевидно, що СБУ робить свою роботу, а управління соцзахисту не можу ігнорувати  СБУ. Вони повинні на них реагувати», — додав він.

Розенко зазначив, що «з переселенцями ніхто не бореться. СБУ бореться з шахраями, які побудували на пенсійному туризмі, на незаконних виплатах цілі схеми». На питання про те, чи був лист з Мінсоцполітики, Павло Розенко відповів: «Ну ми розсилаємо в області масу різних листів. Можливо, і були. Але я впевнений, що всі листи, які виходять з Мінсоцполітики, повністю відповідають чинному законодавству. Якщо немає відповіді, будь ласка, хто завгодно може подати в суд і оскаржити його».

«Це не є ініціативою Мінсоцполітики або місцевих органів влади. Це — робота СБУ. Ми самі списків не робимо. Нам дають факт. Це може бути тисяча чи дві тисячі чоловік … СБУ дає нам офіційне представлення, на яке ми повинні реагувати. Ми не можемо не відреагувати і сказати, що ми це розглядати не будемо. Є припис, є сумніви — і місцеві органи влади повинні на це відреагувати.

Чому так багато? Тому що я в інтерв’ю говорив, що ми вже три-чотири місяці проводимо роботу по верифікації соціальних виплат, у тому числі ВПЛ», — сказав міністр.

«Мова йде не про скасування виплат. А про те, що виплата повинна бути припинена на час перевірки ситуації. Якщо людина є, він реальний переселенець і немає ніяких питань — виплата буде одразу відновлена», — резюмував міністр.

 

З приводу істерії яка сьогодні почала активно поширюватися в соціальних мережах щодо дій Мінсоцполітики та СБУ по припин…

Опубликовано Павло Розенко 19 февраля 2016 г.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+