Слухати

У Росії судитимуть правозахисницю, яка реєструвала у своїй квартирі біженців з Донбасу

20 лютого 2016 - 18:49
Після ліквідації ПТР українці втратять можливість отримати тимчасову реєстрацію в Росії, а значить — отримати дозвіл на тимчасове проживання, яке дає право легально перебувати в РФ
У Росії судитимуть правозахисницю, яка реєструвала у своїй квартирі біженців з Донбасу / Новини на Громадському радіо

У місті Обнинськ Калузької області Слідчий комітет РФ збирається порушити другу кримінальну справу проти правозахисниці Тетяну Котляр, яка реєструвала у себе в квартирі переселенців з Донбасу. За два роки війни на сході України жінка прописала за власним місцем проживання більше тисячі українських біженців. Про це повідомляє Радіо Свобода. Пані Котляр звинувачують в порушенні закону «про гумові квартири».

Правозахисницю, яка вже багато років реєструє у себе мігрантів з різних міст Росії та інших країн, 2015 року вже засуджували за порушення цього закону. Тоді її оштрафували на 150 тисяч рублів, але амністували в залі суду. Після цього вона продовжує реєструвати у себе біженців (зокрема, українців) і протестує таким чином проти ставлення до них з боку російської влади, йдеться у повідомленні. 

У Росії проживає більше 1 мільйона переселенців з України. За даними ФМС Росії, в 2016 році їх кількість продовжує зростати. По всій Росії закривають пункти тимчасового розміщення (ПТР) для біженців з України.

Нагадаємо, заступник глави ФМС РФ Микола Смородін заявив, що Росія за два роки витратила на біженців з України 13,5 млрд рублів. З них 8,5 млрд рублів пішли на облаштування пунктів тимчасового розміщення. Після ліквідації ПТР українці втратять можливість отримати тимчасову реєстрацію в Росії, а значить — отримати дозвіл на тимчасове проживання в Росії (ДТП), яке дає право легально перебувати в країні, повідомляє журналістка Радіо Свободи.

20142015 років у Калузьку область приїхали понад 50 тисяч біженців. У цьому регіоні працювали п’ятнадцять ПТР, майже всі вони селилися в сільській місцевості.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+