Слухати

«Рушникова дорога українського роду» стартувала на Донеччині / Новини на Громадському радіо

«Рушникова дорога українського роду» стартувала на Донеччині

21 лютого 2016 - 21:36
Культурологічний проект, що має об’єднати всю Україну, переріс із всеукраїнського у міжнародний

21 лютого у  Міжнародний день рідної мови на краматорській сцені Палацу культури НКМЗ розгорнули рушник довжиною 75 м.  Проект «Єдина Україна: Схід і Захід разом»  було розпочато ще у 2010 році. Тоді перший рушник вишили ченці Святогірської Лаври, і разом з іконою Божої Матері він вирушив містами України. Кожен обласний центр і регіон дошивали свою частинку. Так вийшло цілих 75 м.

rozgortannya_rushnyka.jpg

Розгортання рушника / Громадське радіо
Розгортання рушника
Громадське радіо

Цього дня — 5 років потому — на сцені дошили свої рушники майстрині з Краматорська та Жовкви.

alina_pevna.jpg

Аліна Певна / Громадське радіо
Аліна Певна
Громадське радіо

Вже сьогодні організатори проекту – Донецький обласний департамент культури – мають домовленість про те, що до рушника долучаться містечка і села, що знаходяться на лінії розмежування, неподалік від зони бойових дій.

«На День Незалежності ми маємо дошити рушники тих міст, які знаходяться сьогодні на лінії зіткнення, бо це, як ніколи, актуально. Саме ці міста, які постійно під обстрілами, мають довести: ми – Україна, Донбас – це Україна. І це не високопарні слова, а так є. Це Авдіївка, Маріїнка, Новотроїцьке Волноваського району, це три ради Тельманівського району, звісно Маріуполь, бо явін, як ніхто, знаходиться на лінії зіткнення, — розповідає керівник департаменту культури Донецької ВЦА Аліна Певна.

Представниця Львівщини, що дошивала рушник на сцені, Галина Фесюк – керівник Жовківського районного відділу культури. Пані Галина упевнена: такі акції, що базуються на культурі, традиціях сьогодні дуже потрібні усім українцям. Свого часу на Львівщині дошивали рушник єднання, сьогодні приїхали на Донеччину продовжити вдруге цю справу.

galyna_fesyuk.jpg

Галина Фесюк / Громадске радіо
Галина Фесюк
Громадске радіо

«Тоді у Львівській області, у Жовківському районі, у нашому місті, що в 36 км від польського кордону, своїми традиціями ми дошивали цей рушник з жовківським колоритом. Це було тоді, опісля в нас дружні контакти нав’язалися з Донецькою областю. Нас запросили уже приїхати сюди зі своїм рушником вдруге продовжити цю акцію. Я вважаю, це моя особиста думка, я працюю з творчою громадою, що саме такими сильними потужними діями як об’єднання культурою треба робити це. Колорит у кожної  області, району свій, але це саме і об’єднує нас», — сказала Галина Фесюк.

Рушник єднання освятили представники Української православної церкви, а потім розгорнули його увесь – 80 м колоритних вишитих частинок України об’єднали усіх присутніх у залі. Крім того, вже є попередня домовленість про участь у проекті діаспори – дошивати свої рушники приїдуть представники з Канади, Польщі, Чехії, Німеччини.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+