Слухати

У Запоріжжі яйцями закидали автобус з мітингарями-захисниками Леніна

21 лютого 2016 - 11:39
За даними активістів, у Запоріжжя приїхали 4 автобуси з Мелітополя. Один затриманий, інший закиданий яйцями
У Запоріжжі яйцями закидали автобус з мітингарями-захисниками Леніна / Новини на Громадському радіо

Об 11 ранку під запорізьку мерію прибуло 4 автобуси, в яких знаходилося близько 100 людей. Проте більшості з них не вдалося навіть вийти з автобусів. Активісти закидали приїжджих та їх транспорт яйцями та зеленкою. Не обійшлося без бійки. Декількох учасників заходу затримала поліція, а організаторів акції запросили на розмову до СБУ. Після цього автобуси відбули назад до Мелітополя.  Один затриманий, інший закиданий яйцями. Усі автобуси вже від’їхали.

На мітингу поширюються чутки, що організатором є «Блок лівих сил». Інформація не підтверджена. За даними «Самооброни», мітингарям платили по 100 грн. 

За словами стрімера, демонтаж пам’ятника Леніну має відбутися протягом місяця за рішенням міської ради. Саме тому мітинг захисників проходив не біля пам’ятника, а біля міської ради.

Представники Червоного Хреста повідомили, що одну жінку забрали в лікарню з підозрою про перелом ноги. В організації не відповіли, до якої групи активістів вона належить.

333 017c8c583a286bbd7a2ffdebb719e.jpg

Забирають в швидку / 061
Забирають в швидку
061

Захід анонсували у соціальних мережах після того, як 19 лютого міська рада Запоріжжя ухвалила рішення про демонтаж трьох радянських монументів.

Ініціаторами мітингу за збереження Леніна виступили мелітопольські організації, що приймали активну участь у заходах Антимайдану у 20142015 роках. Зокрема зазначалося, що підтримати Ілліча до Запоріжжя має прибути близько двох сотень людей.

На противагу цій акції ряд депутатів запорізької міськради організували зустріч зі своїми виборцями під стінами мерії. Початок зустрічі збігся з початком мітингу на підтримку Леніна. Серед тих, хто прийшов на зустріч с народними обранцями, були представники цивільного корпусу «Азов», місцевої «Самооборони», активісти «Правого сектору», «Свободи» та інших організацій.  

За словами народного депутата України Ігоря Артюшенка, котрий у цей час також проводив зустріч зі своїми виборцями перед мерією, мітинг проти зносу Леніна міг бути лише приводом:

«Звичайно, виникає питання. Сто людей неможливо безкоштовно привезти з Мелітополя. Винайняти 4 автобуси. Хтось це фінансує. Сподіваюся, правоохоронні органи встановлять, хто саме. На мою думку, це в черговий раз перевіряють, наскільки можливо розхитати ситуацію тут на сході України, у Запоріжжі».

Нагадаємо, що згідно з рішенням сесії запорізької міськради, найбільший пам’ятник Леніну в Україні має бути демонтований не пізніше 19 березня.

Максим Щербина для «Громадського радіо» з Запоріжжя

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+