Слухати

Amnesty International вважає журналіста Руслана Коцабу «в’язнем сумління»  / Новини на Громадському радіо

Amnesty International вважає журналіста Руслана Коцабу «в'язнем сумління»

24 лютого 2016 - 20:37
Правозахисна організація Amnesty International визнає людину «в'язнем сумління» вперше за п'ять років

Про це сказав заступник директора програми Міжнародної амністії по Європі і Центральній Азії Денис Кривошеєв під час прес-конференції, присвяченій річного доповіді організації про стан прав людини в Україні і світі.

За його словами, Amnesty International визнає людину в’язнем совісті вперше за п’ять років. Руслан Коцаба виступив проти мобілізації, висловився про конфлікт на Донбасі як «братовбивчому». Судове рішення по справі, згідно з яким він узятий під варту, посилається на цей виступ, як головне свідчення його правопорушення.

«У Росії ми бачили кримінальне переслідування людей, які критикували політику Путіна щодо України в інтернеті. Люди, які вели блоги або репостили критичні матеріали, поставали за це перед судом. І це знак для всіх: якщо ти хочеш критикувати російську політику щодо України, ось що з тобою трапиться», – сказав він «Радіо Свобода» і зазначив, що в Україні виникли проблеми зі свободою вираження поглядів.

«Журналіст Олесь Бузина, відомий своїми проросійськими поглядами, був убитий. Ще один, Руслан Коцаба, який публічно критикував війну на Сході та мобілізацію, опинився за ґратами. Його зараз судять за державну зраду, і він є першою людиною в Україні за п’ять років, кого ми визнали в’язнем сумління», – зазначив Денис Кривошеєв.

8 лютого рішенням Івано-Франківського міського суду прикарпатський журналіст Коцаба був заарештований на 60 діб. Його підозрюють в державній зраді. Кримінальне провадження щодо Коцаби було відкрито після того, як він ініціював акцію під назвою «Я проти мобілізації». Коцаба оприлюднив в Інтернеті відеоролик, в якому закликав українців не захищати Батьківщину.

Нагадаємо, що раніше СБУ заборонило в’їзд до України на п’ять років шеф-редакторці «Інтера» Марії Столяровій «за вчинення дій, що завдають шкоди інтересам України».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+