Слухати

Держдума РФ просить узгоджувати поодинокі пікети при використанні конструкцій

24 лютого 2016 - 15:54
Тепер у разі використання наметів та інших швидкомонтованих збірно-розбірних конструкцій акцію необхідно узгоджувати з владою не пізніше, ніж за три дні
Держдума РФ просить узгоджувати поодинокі пікети при використанні конструкцій / Новини на Громадському радіо

Депутати Держдуми РФ запропонували заборонити поодинокі пікети, якщо при цьому учасники використовують швидкомонтовані збірно-розбірні конструкції. Згідно з поправкою, яку запропонував депутат від «Єдиної Росії» Сергій Кузін, у разі використання наметів та інших подібних конструкцій, про захід слід буде повідомляти не пізніше, ніж за три дні. Але згідно із законом про мітинги, поодинокі пікети не вимагають узгодження.

 

Законопроект був схвалений в першому читанні 16 лютого, а в п’ятницю, 26 лютого, може бути остаточно прийнятий відразу в другому і третьому читанні.

Поправка в законопроект прирівнює побудову наметових таборів та автопробіги до публічних заходів. Профільний комітет Держдуми схвалив її 24 лютого, повідомляє «Інтерфакс». Це визначення може поширюватися і на «куби» — конструкції з металевого каркаса і банерів, які використовувалися, наприклад, під час виборчої кампанії. Це означає, що навіть такі форми заходів будуть регламентуватися законом «Про збори, мітинги, демонстрації, ходи і пікетування».

Згідно з документом, пропонується вважати автопробіг демонстрацією, а установку наметових містечок в громадських місцях — пікетуванням.

При певних умовах і обставинах подібні акції можуть перерости в стихійні виступи, групові та масові порушення громадського порядку, вважають автори ініціативи. На думку розробників, прийняття законопроекту «дозволить усунути правову невизначеність, що виникає при організації та проведенні публічних заходів у вигляді нових форм протестних акцій».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+