Слухати

«Громадське ТБ» показало, як живуть люди у прифронтовій Жованці

26 лютого 2016 - 20:28
Жителі населеного пункту Жованка в районі окупованої Горлівки в Донецькій області знаходяться в критичній ситуації через закритий контрольний пункт в'їзду-виїзду «Майорськ»
«Громадське ТБ» показало, як живуть люди у прифронтовій Жованці / Новини на Громадському радіо

Про це повідомляє «Громадське ТБ Донбасу», пишуть «Новини Донбасу».

Тут під щоденними обстрілами живе понад 200 осіб. Люди не можуть виїхати у довколишні міста через проблеми з документами, тому що, хоча селище і контролюють українські військові, прописка у місцевих жителів — Горлівська, а це значить для того, щоб залишити Жованку або повернутися місцевим жителям необхідний пропуск.

Волонтери запропонували зібрати підписи під колективним листом з проханням про приєднання цього селища до Бахмутського району Донецької області.

Також волонтери привезли з собою сотню ящиків гуманітарної допомоги від міжнародних Благодійного організацій, в кожному — по 16 кг продуктів. Місцеві жителі, які прийшли отримати гуманітарну допомогу, розповіли про складнощі, пов’язаних з життям в «сірій зоні».

У кількох будинках місцевих жителів дійсно живуть бійці української армії, за їхніми словами, господарі будинків не проти. Люди виїхали через щоденну небезпеку, і раз, два на місяць відвідують своє житло.

Спростовують і мародерство, в якому звинуватила їх місцева жителька. За словами військових, забезпечують їх добре, потреби ні в чому немає, а господарські речі зберігають у підвалі.

Волонтери зібрали ксерокопії паспортів місцевих жителів і їх підписи під зверненням на ім’я голови Верховної Ради і голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації. А поки документи будуть на розгляді, Жованка буде заблокована між лінією дотику і закритим контрольним пунктом в’їзду-виїзду «Майорськ».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+