Слухати

У рівнян намагаються відібрати право керувати своїм будинком

26 лютого 2016 - 16:39
У скандалі замішаний депутат міськради, — повідомляють кореспонденти «Громадського радіо» з Рівного
У рівнян намагаються відібрати право керувати своїм будинком / Новини на Громадському радіо

Наразі по всіх куточках України власникам квартир наполегливо радять об’єднуватися і створювати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків — ОСББ.  Адже завдяки цьому мешканці зможуть самі формувати бюджет обслуговування свого будинку, розмір внеску, необхідного для цього, та залучати додаткові джерела фінансування для вирішення спільних потреб. Завдяки створенню ОСББ підвищується ефективність управління будинком та покращується його житлово-комунальне обслуговування.

Однак не всім так пощастило. У Рівному забудовник намагається позбавити більше сотні рівнян права самостійно керувати своїм будинком. Бо він досі робить це сам як балансоутримувач.

Мешканці будинку по вулиці Степана Дем’янчука, 1А, у Рівному прийшли на сесію міськради. Просять депутатів захистити їхнє право самостійно керувати своїм будинком за допомогою ОСББ, яке вони створили минулого року. У перешкоджанні цьому вони звинувачують одного з депутатів — Василя Немеша.

1_vovk_ta_lyudy_0.jpg

Мешканці будинку обурюються, що депутат через суд відбирає у них право створювати ОСББ / «Громадське радіо»
Мешканці будинку обурюються, що депутат через суд відбирає у них право створювати ОСББ
«Громадське радіо»

За словами голови ОСББ «Гарант Рівне» Олексія Вовка, через підставну особу депутат оскаржив у суді рішення мешканців про створення ОСББ:

— Ми хотіли створить і створили своє ОСББ на даному будинку, але зараз відбувається рейдерське захоплення нашого будинку. В даний момент ми бачимо те, що нас намагаються скасувати і порушити наші права.

На думку одного з депутатів Рівнеради Олександра Курсика, за цими діями справді стоїть його «колега» — депутат від «Радикальної партії Олега Ляшка» Василь Немеш:

grabovskyy.jpg

Представник забудовника Віталій Грабовський (на фото ліворуч) виступає на боці позивачки, стверджуючи, що ОСББ непраивльне  / «Громадське радіо»
Представник забудовника Віталій Грабовський (на фото ліворуч) виступає на боці позивачки, стверджуючи, що ОСББ неправильне
«Громадське радіо»

— Створили ОСББ. Сидить, не буду називати його шановним, просто депутат міської ради на прізвище Немеш. Тобто, будує будинок, створюють люди ОСББ, те за що ви боретесь і за що я, як депутат-мажоритарник, переживаю. Цей чоловік з мандатом депутата підставляє свою людину, вона купує у нього комірчину на сходах, навіть не квартиру, має якісь документи. Тепер вона, ця людина, на ній повішено ще декілька фірм, всі на одному телефоні, всі на одній адресі, подає в суд і визнає створення ОСББ всього будинку, більшості, незаконним і нелегітимним, тому що десь не врахували її побажання.

Квартири у будинку, який вже обріс скандалами, продає кооператив «Рівбуд», засновником якого є Василь Немеш. Також він тривалий час був директором компанії-забудовника цього будинку. Свою позицію депутат не озвучує і взагалі відмовляється спілкуватися із журналістами, хоч і був присутній на сесії.

Замість Василя Немеша говорить представник забудовника. Віталій Грабовський, на нещодавній зустрічі з мешканцями будинку, виступає на боці позивачки, яка оскаржує створення ОСББ.

— Не [на]всі квартири ще оформлені право власності в цьому будинку. Не на всі квартири. Через це ОСББ було скликано незаконно, бо не всіх власників було повідомлення про час та дату проведення цих зборів. Якби не було цих порушень, то ніхто не зміг би подати цей позов, і цей позов не був би задоволений.

3_nemesh.jpg

Депутат Немеш спілкуватися з журналістами не бажає / «Громадське радіо»
Депутат Немеш спілкуватися з журналістами не бажає
«Громадське радіо»

Представнику забудовника, на тій же зустрічі, заперечує адвокатка Катерина Самардак. Вона, на прохання мешканців, нещодавно підключилася до захисту їхніх прав.

samardak.jpg

Адвокатка Катерина Самардак вважає, що постанова суду про визнання дій реєстратора ґрунтується на суто формальних причинах / «Громадське радіо»
Адвокатка Катерина Самардак вважає, що постанова суду про визнання дій реєстратора ґрунтується на суто формальних причинах
«Громадське радіо»

— Відповідно до постанови, яка була винесена в січні рівненським адміністративним окружним судом, визнано незаконними дії реєстратора у тій частині, що під час подання документів уповноваженою особою ОСББ в назві ОСББ були встановлені лапки не «дві коми зверху», а галочки. Відповідно до закону про реєстрацію, це є дуже важливе і суттєве порушення, на думку суду… Це формальне порушення і говорити про співмірність наслідків вчинення цього порушення — зазначення не такої форми лапок і наслідки скасування реєстрації , тобто скасування волі 128-ми власників квартир, які висловили своє бажання мати ОСББ і здійснювати управління своїм будинком самостійно, м’яко кажучи, є недоречним.

Наразі мешканці подали апеляцію на постанову суду першої інстанції. Однак питання ОСББ — не єдина їхня проблема. Як стверджує начальник Державної архітектурно-будівельної інспекції в Рівненській області Ігор Мічуда, їхній будинок був зданий в експлуатацію з численними порушеннями:

— На даний момент, на жаль, ні Національна поліція, ні прокуратура, ні СБУ не зобов’язали забудовника пройти перевірку ДАБІ. Цей будинок зданий повністю з порушеннями, з усім. Забудовник уникнув всіх перевірок, користуючись декларативним методом. На даний момент цей будинок мусить бути приведений в порядок, адже він несе загрозу життю тих людей, мешканців, які там знаходяться.

Депутати Рівнеради проголосували за створення спеціальної депутатської комісії, яка вивчатиме питання щодо відповідності державним будівельним нормам цього будинку й щодо функціонування в будинку ОСББ.

Антоніна Торбіч та Олександр Мельничук для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+