Слухати

Активісти зняли на відео тестування нової навігації у київському метро

27 лютого 2016 - 16:18
Активісти намагаються зробити Київське метро більш сучасним та зручним у навігації
Активісти зняли на відео тестування нової навігації у київському метро / Новини на Громадському радіо

«Ця примірка — ще не повноцінне тестування: нам було потрібно отримати перші власні суб’єктивні враження від основних дизайн-ідей, які ми зараз розробляємо», — зазначають активісти.

Вони «примірили» модернові банери з вказівниками у Київському метро та перевірили за такими показниками:

1. Темний чи білий фон лайтбоксів?
Читабельність та розбірливість знаків ми будемо перевіряти пізніше експериментально. Мета ж цієї примірки — інша: перевірити гіпотезу про те, що білі знаки менш агресивні до класичної архітектури центральних станцій, ніж темні. Проблема була у тому, що до цього моменту міркування про світлий фон та архітектуру були суто умоглядні: ніхто ніколи не бачив темних лайтбоксів у нашому метро. Ми побачили. На жаль, ви не зможете скласти враження по відео, воно не передає реальної картини, але наше враження таке: темне тло знаків набагато менш агресивне до архітектури через менший конраст із темним облицюванням. Це перше враження, будемо ще проводити експерименти.

2. Чи буде вертикальна інформаційна стела посередині залу станції псувати архітектурний вигляд?
Зверніть увагу: питання, чи буде така стела заважати проходу пасажирів ще відкрите, і відповідь ми отримаємо пізніше, експериментально. Зараз йдеться лише про зовнішній вигляд. Наше враження таке: біла стела з підсвіткою виглядає як одоробло, біла без підсвітки — більш/менш, темна з підсвіткою — чудово: спокійно, неагресивно, але помітно та читабельно.

3. Читабельність попередньо обраного розміру основних написів. 
Коли визначимось із кольором тла знаків, будемо проводити тестування на людях із нормальною вибіркою і уточнимо розмір написів. Задача була поки що перевірити на собі, щоб унеможливити грубі помилки. Тест пройдено.
Дуже дякуємо компанії Торговый дом Grande Affiche, які власним коштом виготовили для нас тестовий лайтбокс.
Але окрема велика подяка — тим з вас, хто зробив пожертви для А3. На ваші гроші ми роздрукували достатньо змінних плівок з інформацією для лайтбоксу, щоб протестувати більше варіантів. 

«Агенти Змін — спільнота волонтерів, які за допомогою дизайну наближають Київ до цивілізації. Ми працюємо над гуманізацією мови, якою Київ спілкується із своїми мешканцями», — пишуть активісти про свій проект.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+