Слухати

Оприлюднену стенограму РНБО подали зі «скороченнями» — екс-посадовець

27 лютого 2016 - 11:32
Про це в інтерв’ю "Дзеркалу тижня" сказав колишній перший заступник Генпрокурора Микола Голомша
Оприлюднену стенограму РНБО подали зі «скороченнями» — екс-посадовець / Новини на Громадському радіо

Скандальну стенограму Ради національної безпеки і оборони України від 28 лютого 2014 року, подали зі «скороченнями». Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» сказав колишній перший заступник Генпрокурора Микола Голомша.

Він заявив, що стенограма неповна, зокрема, відсутній його виступ, в якому він закликав вводити воєнний стан.

 «Мотив — суто політичний. Держава, яка себе поважає, мала б провести аналіз помилок і з урахуванням цього аналізу формувати подальші дії. А так почалося політичне перетягання канату, вкидання «компромату». Я не бачу жодної потреби в розсекреченні та оприлюдненні стенограми цього засідання РНБО. Більш того — вибіркового оприлюднення і коментарів на користь одних та дискредитацію інших. Це неприйнятно — в такий спосіб оприлюднити документ і маніпулювати інформацією національної безпеки, що стосується держави», — вважає колишній перший заступник Генпрокурора України.

Екс-депутат Андрій Сенченко, який також був присутній на засіданні Ради нацбезпеки 28 лютого 2014 року, акцентує увагу на тому, що засідання виходило за рамки, встановлені для засідань РНБО.

«Воно проходило в приміщенні, не захищеному від зняття інформації, туди міг зайти кожен, хто перебував на інших нарадах у Турчинова, що проходили одна за одною. Мене, до речі, ніхто не запрошував, але я зайшов і мені надали слово, оскільки я напередодні повернувся з Криму. Другий момент: на засіданні не було жодної повноцінної доповіді, не було аналітичних викладок, картографічного матеріалу, що відображає ситуацію на півострові. Усе, що там звучало, вже було у ЗМІ, або були оціночні, нічим не підтверджені висловлювання», — говорить Андрій Сенченко. 

«Отже, опублікована стенограма — «несправжня». Судячи з усього, скорочена з метою створити образ єдиного «яструба», який пропонував увести воєнний стан, тобто збройний опір агресорові», — йдеться у статті.

Раніше «Громадське радіо» передавало, що комітет ВР з питань національної безпеки та оборони на своєму засіданні оголосили про оприлюднення стенограми засідання РНБО від 28 лютого 2014 року, напередодні анексії Криму. Згідно зі стенограмою, Крим могли захищати 10% військових півострова. Зі стенограми виходить, що за військовий стан на той момент проголосував лише Олександр Турчинов. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+