Слухати

Група Bellingcat спростувала російську версію збиття малайзійського Боїнгу / Новини на Громадському радіо

Група Bellingcat спростувала російську версію збиття малайзійського Боїнгу

29 лютого 2016 - 20:23
Дослідники Bellingcat опублікували детальну перевірку версії російського концерну «Алмаз-Антей», який звинувачає українську армію в загибелі 298 пасажирів рейсу МН17 у липні 2014 року

Група міжнародних розслідувачів перевірила версію про те, що Боїнг був збитий ракетою, випущеною біля селищ Велика Шишівка або Зарощенське Донецької області, контрольованих українською армією. Саме таке трактування раніше озвучували представники російського концерну Алмаз-Антей.

Однак представники Bellingcat стверджують, що в районі Зарощенського не було українських установок «Бук», а Велика Шишівка в той момент контролювалася проросійськими силами.

Наприклад, ентузіасти з Bellingcat проаналізували фотографію з хештегом на південній околиці Великої Шишівка, датовану 20 липня, на ній зображений озброєний чоловік у камуфляжі на тлі поля соняшників. Автори доповіді виявили це фото ​​в акаунті соцмережі VK такого собі Анатолія Молчанова. До цього у квітні 2014 року він викладав свої світлини з Криму, де був одягненим в уніформу російського військового. Були й фотографії зі зайнятого проросійськими силами Слов’янська, а пізніше в лютому 2015 року — з-під Дебальцевого.

foto3.jpg

У Bellingcat свої аргументи щодо збитого Боїнгу /
У Bellingcat свої аргументи щодо збитого Боїнгу

Виходячи з погодних умов в цьому районі й характеру поведінки в соцмережі Анатолія Молчанова, у Bellingcat роблять висновок, що фотографія з Великої Шишівки могла бути зроблена в будь-який з трьох-чотирьох днів до 20 липня, а значить 17 липня, у день загибелі MH17, ця територія вже контролювалася проросійськими силами.

Також волонтери Bellingcat стверджують, що в жодному з населених пунктів, що знаходяться в зазначеному «Алмаз-Антеєм» районі можливого запуску, не вдалося знайти свідків залпу зенітної установки.

Таким чином, виявляється малоймовірним, що з цієї зони взагалі проводився запуск ракети системи «Бук», незалежно від того, якій зі сторін збройного конфлікту вона належала.

Автори нової доповіді нагадують, що версія «Алмаз-Антея» про тип і місце запуску ракети «Бук» суперечить і висновкам Bellingcat і версії офіційного слідства Нідерландів.

Нагадаємо, Боїнг авіакомпанії «Малайзійські Авіалінії» був збитий 17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю. Загинули всі 298 чоловік, які були на його борту. У своєму розслідуванні група Bellingcat стверджує, що ракета, що збила Боїнг, була випущена з тилу проросійських сил біля селища Сніжне.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+