Слухати

Постанова, що забороняє критику влади, порушує свободу поглядів — медіаюрист

01 березня 2016 - 14:09
Постанова Кабміну, щодо заборони критики влади, порушує стандарти свободи поглядів. І не виключено, що після його застосування буде порушена не одна судова справа
Постанова, що забороняє критику влади, порушує свободу поглядів — медіаюрист / Новини на Громадському радіо

Так прокоментував «Громадському радіо» постанову Кабміну «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців» медіаюрист Олексадр Бурмагін.

За його словами, якщо така справа дійде до Європейського суду, то Україна таку справу програє:

«Таке обмеження для посадовців, чиновників необґрунтоване і воно в принципі не потрібно. Можна говорити, що певні етичні стандарти щодо критики в принципі можуть існувати в окремих ланках. Наприклад, у судовій владі, у специфічних видах діяльності, але запроваджувати тотальне обмеження…нічого спільного з правами людини це не має», — сказав він.

Він додав, що ця постанова може стати каральною для «незручних» працівників, оскільки у постанові не прописані чіткі критерії.

«Це  стане підставою для застосування дисциплінарної відповідальності, оголосити догану, потім — другу догану, потім — звільнення», — зазначив пан Бурмагін.

Нагадаємо, сьогодні набуває чинності постанову Кабміну «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців», згідно якої держслужбовцям не рекомендується критикувати владу.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+