Слухати

Важкохворі українці нагадали Кабміну, що той виділив на них лише 50% грошей / Новини на Громадському радіо

Важкохворі українці нагадали Кабміну, що той виділив на них лише 50% грошей

01 березня 2016 - 13:37
За словами голови Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, 70 тис. людей в Україні знаходиться в ситуації, коли без ліків вони не доживуть до кінця року

У Києві тяжкохворі громадяни пікетували Кабмін з вимогою перерозподілити кошти в Бюджеті-2016 для лікування українців з важкими захворюваннями. Уряд, відповідно до вимог комітетів Верховної ради, мав до 1 березня перерозподілити близько 8 млрд гривень на лікування тяжкохворих. Натомість було виділено лише 4 млрд. 

На акції під Кабміном було близько 40 важкохворих людей та їхніх родичів. Вони тримали таблички з назвами своїх хвороб, наприклад «Я хворію на рак. Мене списав Кабмін». Активісти зазначають, що всі ліки є імпортними та надзвичайно дорогими.

Дмитро Шерембей, голова Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, який сам також ВІЛ-інфікований, розповів «Громадському радіо», що 70 тис. людей в Україні знаходиться в ситуації, коли без ліків вони не доживуть до кінця року.

«Было дано обещание, что перераспределение бюджета приведет к тому, что Кабинет Министра довыделит эти ресурсы, перерассмотрит и весь дефицит программы лечение будет компенсирован. Вот сегодня тот день, до какого числа они должны были это сделать — до 1 марта. Мы надеемся, что у Кабинета Министра проснется какой-то разум, мы уже не ожидаем совесть, просто разум, чтобы принять простое решение Кабинета Министра — компенсировать дефицит Министерства здравоохранения  и профинансировать программу лечения на 100%. И таким образом они спасут десятки, сотни, тысячи людей в Украине», — заявив Дмитро Шерембей.

За його словами, українські ліки для ВІЛ-інфікованих є, але вони не вирішують проблеми. 80% закордонного виробництва.  

20 160 301_103 116.jpg

Базильчук Тамара / «Громадське радіо»
Базильчук Тамара
«Громадське радіо»

Мама 13-літнього хлопчика Андрія, хворого на важку стадію гемофілії, розповіла, що на підтримання її сина в рік йде близько півмільйона гривень.

«Ситуація, та що склалася у нас в країні на шістнадцятий рік — це просто страшно, тому що, наприклад, фінансування, що у нас було раніше — воно ніколи у нас не було хорошим. Можу пояснити, якщо нам за п’ятнадцятий рік закуплять препарати нарешті, тому що у нас ще немає препаратів за п’ятнадцятий рік, то фінансування на дітей буде близько 35-40 відсотків. Тобто ми розуміємо, що якщо ми отримали… отримаємо препарати на п’ятнадцятий рік — це буде приблизно 35, можливо, 40 відсотків, враховуючи, що на шістнадцятий рік препарати ростуть, у нас іде девальвація: ціни на препарати будуть збільшуватися, а фінансування залишається на тому ж рівні. І у нас виходить, що коли ціни зростуть, наші діти будуть забезпечені не на 35-40%, а на 25, мабуть», — ділиться жінка.

За її словами, препарати дуже дороговартісні, оскільки вони всі надходять з закордону і тільки за бюджетні кошти.

«Препарати дуже дорогі. Поясню. Препарат розраховується на масу тіла. Наприклад, моєму сину потрібно понад півмільйона, можливо, вже й більше, тому що ціни ростуть на рік, для того, щоб дитина жила нормальним життям. Але я думаю, що для нашої держави півмільйона на виділення дітей, щоб вони жили, по-перше, нормальні, здорові і в майбутньому принесли тільки користь для держави — це не так багато», — стверджує Тамара.
 
Як повідомляє мати хворого хлопця, в Україні почали виробляти аналог ліків, які необхідні її сину, але їх якість незадовільна. 

«В Україні почали виробляти український препарат, єдина проблема, що для дітей його не закупляють, а торік для дорослих-гемофіліків закупили препарат «Біокор», то дорослі-гемофіліки категорично відмовляються, тому що дуже погана після цього реакція організму: нирки починають боліти, почервоніння по тілу йде, нудить. Тобто дуже-дуже погана реакція на цей препарат, у нас дорослі-гемофіліки взагалі залишилися без препаратів, тому що вони бояться цей препарат колоти, йде плазма не хорошої якості. Ось така ситуація, нічого хорошого», — впевнена жінка. 

20 160 301_103 947.jpg

Іван Зеленський / «Громадське радіо»
Іван Зеленський
«Громадське радіо»

Іван Зеленський приїхав на акцію з Кременчука. 

«Ми бачимо, що в бюджеті 2016 року закладено рівно вдвічі менше, ніж потрібно, щоб лікувалися всі хворі на Україні. Конкретно по моєму захворюванню виходить так, що тільки 1 з 4 пацієнтів держава профінансувала. Тобто по бюджету лікарі будуть лікувати одного з чотирьох — це потрібно вибрати, хто буде жити, а хто три помруть. В минулому році було теж саме, але курс долара був трохи меншим, розумієте. А зараз ми бачимо який курс долара, а всі ліки прив’язані до курсу долара, і коли їх купляють, то по факту, беруть той курс, який на сьогоднішній день. Тобто, в п’ятнадцятому році ми мали курс 21, а зараз він 27. От дивіться, на 6 гривень вже менше. А гроші ж ті самі. Тобто, що не вистачало їх в п’ятнадцятому, що не вистачає їх в шістнадцятому, розумієте», — заявив він. 

За його словами, чоловікове лікування обходиться родині в тисячу гривень на день. 

«Тобто це захворювання лікується, з ним можна довго і щасливо жити.  У всьому світі люди з ним живуть, народжують дітей і живуть повноцінним життям, але ж це 1000 гривень кожний день, і ці гроші потрібно десь взяти. А зі свої кишені я взяти не можу, у мене троє дітей, сім’я, тому це неможливо, тобто тільки держава може допомогти мені з лікуванням, купити ці таблетки, і я можу жити. Ось така ситуація», — зазначив  чоловік.

За словами активістів, їхнє звернення було прийнято Кабміном. До них вийшов співробітник уряду і пообіцяв надати офіційну відповідь. 

20 160 301_100 531.jpg

На тротуар активісти виклали імена людей, які без ліків не проживуть до кінця року / «Громадське радіо»
На тротуар активісти виклали імена людей, які без ліків не проживуть до кінця року
«Громадське радіо»

20 160 301_102 446.jpg

Активісти вимагають Кабмін виділити затверджені комітетами ВР гроші / «Громадське радіо»
Активісти вимагають Кабмін виділити затверджені комітетами ВР гроші
«Громадське радіо»

20 160 301_103 306.jpg

Плакат Чорнобильців / «Громадське радіо»
Плакат Чорнобильців
«Громадське радіо»

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+