Слухати

Вилучення фото- і відеотехніки у журналіста каратиметься законом

01 березня 2016 - 15:36
Президент підписав закон, який запроваджує відповідальність за незаконне вилучення матеріалів та технічних засобів працівників ЗМІ
Вилучення фото- і відеотехніки у журналіста каратиметься законом / Новини на Громадському радіо

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)», спрямований на захист визначених Конституцією України демократичних принципів суспільного життя, йдеться на сайті голови держави.

Закон передбачає відповідальність за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими журналіст користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю.

Також деталізуються положення Кримінального кодексу України, згідно яких передбачено відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.

Також  закон уточнює деякі питання, пов’язані з перешкоджанням їхній професійній діяльності, пише Центр інформації про права людини.

Документ передбачає, що перешкоджанням діяльності журналістів вважатиметься:

‒ незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю;

‒ незаконна відмова у доступі журналіста до інформації;

‒ незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень;

‒ будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)» 4 лютого. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+