Слухати

На Донбасі створюється нова система мовлення, — Олександр Бригинець

02 березня 2016 - 16:58
«Йдеться не про поновлення мовлення, а про створення нової системи мовлення», — говорить радник міністра інформаційної політики України
На Донбасі створюється нова система мовлення, — Олександр Бригинець / Новини на Громадському радіо

Про результати діяльності комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення в Донецькій та Луганській областях «Громадському радіо» розповів радник міністра інформаційної політики України Олександр Бригинець:

dsc_0315_0_0.jpg

Олександр Бригинець / «Громадське радіо»
Олександр Бригинець
«Громадське радіо»

— Можна говорити, що в даному випадку йдеться не про поновлення мовлення, а про створення нової системи мовлення. Ваш інформаційний продукт, який ви робите — це не поновлення мовлення.

— Ви про Громадське?

— Так я про Громадське. І про Донецьке Обласне телебачення і радіо. Яким було це телебачення до війни? Це один передавач у Донецьку на 1 кіловат. На сьогоднішній день це 9 передавачів. Деякі з них менше 1 кіловата. А у Красноармійську кілька днів тому був встановлений передавач 10-кіловатний. Цей 10-кіловатний передавач має спрямовану дію. Він спрямований на Донецьк. І якщо Донецьк і раніше бачив цей сигнал, то сьогодні він його буде бачити значно краще. Так само Волноваха. У Волновасі стояв передавач Донецького обласного телебачення півкіловатний. Зараз стоїть 5 кіловатний. Більше того, активно розвивається мережа Донецького обласного радіо. Ми його зараз не чуємо. Але 4 години  найближчим часом повинно бути мовлення в Костянтинівці і Волновасі на частоті, яку займає «Українське радіо», плюс 6 частот в тимчасове користування мовлення передані в різних містах. Вже є три передавача. Але їм пощастило менше ніж вам («Громадському радіо», — ред). Тому що вам передали англійці хороші якісні передавачі, які не треба переналаштовувати. А ті передавачі, які амеріканці передали нашому Донецькому обласному мовленню, їх треба переналаштовувати, приводити в порядок. На них немає повної специфікації. Тому цей процес затягнувся. Ми дуже сподівались, що поновлення мовлення почнеться в лютому, але не встигли. Тепер чекаємо, що це відбудеться в березні.

— Роботи йдуть?

— Так роботи йдуть. Ще одна велика подія, яка нас чекає — це 50-кіловатний передавач на великих хвилях. Ми знаємо що середні хвилі самі по собі далі «луплять» ніж короткі… Зараз є спеціальний механізм прорахунку частот. Прораховують, де його краще поставити, щоб було більше накриття. Але це точно буде в Донецькій області і покриття буде дуже серйозне, яке ніяким чином не можна буде зупинити.

— Блокувати якось зможуть?

Середні хвилі дуже важко блокувати. Дуже широкий діапазон сингала. Це не можливо. Принаймні Радянський союз намагався це робити і це у нього не виходило. І ще які великі події, які ми чекаємо цього року. Це встановлення нових 3 телевеж. Одна з них це Карачун. Одна буде у Луганський області. Одна буде у Донецькій області. Ці вежі вже існують.

dsc_0312.jpg

Дмитро Пальченко та Олександр Бригинець / «Громадське радіо»
Дмитро Пальченко та Олександр Бригинець
«Громадське радіо»

— Конструкцію зібрали?

— Ні. Вони існують. Вони є.

— Як це є?

— Вежа — це не те, що встановлено, і стоїть. А вежа — це набори металів і так далі. Ці вежі існують як конструкції, які треба вивчити та проаналізувати, відремонтувати.

—  Протестувати?

— Так, протестувати. І після цього вона буде встановлена і запущене мовлення. Зараз їдуть всякі питання пов’язані з оформленням цих процесів. Вони достатньо високі Я думаю, те патріотичне населення, яке є у Донецькій та Луганській області буде бачити цей сигнал. Встановлення їх планується таким чином, щоб бачили всі, це в том числі і на окупованих територіях.

Інтерв’ю записав Дмитро Пальченко з Краматорська для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+