Слухати

Нацбанк пом’якшив частину обмежень на ринку валюти

03 березня 2016 - 16:59
Від 4 березня Національний банк України знімає частину раніше запроваджених адміністративних обмежень на валютному ринку
Нацбанк пом’якшив частину обмежень на ринку валюти / Новини на Громадському радіо

Про це заявила очільниця НБУ Валерія Гонтарева, передає BBC

Відтепер будь-яка людина зможе купити вдвічі більше готівкової валюти: цей ліміт підняли з еквіваленту 3 тисяч гривень до еквіваленту 6 тисяч гривень на день.

Через банківські каси можна буде отримати не 300 тисяч гривень на день, а півмільйона.

Збільшили також максимальну суму валютної готівки, яку можна буде отримати через банки: з еквіваленту 20 тисяч гривень до еквіваленту 50 тисяч гривень на день.

Пакет адміністративних обмежень на валютному ринку запровадили у грудні минулого року.

До списку заходів, передбачених постановою №863, входили обов’язковий продаж експортерами 75% валютної виручки, 90-денний контроль розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами, заборона повернення інвестицій та перерахування дивідендів іноземним інвесторам. Крім того, банки повинні були погоджувати з НБУ заявки на купівлю валюти на суму понад 50 тисяч доларів США в еквіваленті.

Цією ж постановою запроваджувалися обмеження на перекази валюти з рахунків клієнтів банків.

Пані Гонтарева заявила, що зміни, які вона презентувала в четвер, продовжують поступову лібералізацію валютного ринку.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+