Слухати

Наявність паспорту у вигляді ID-картки не дає право на в'їзд до Білорусі

05 березня 2016 - 18:28
Державний прикордонний комітет Білорусі попередив громадян України, що наявність внутрішнього паспорта нового зразка у вигляді ID-картки не надає права його власникові на в’їзд до Білорусі
Наявність паспорту у вигляді ID-картки не дає право на в’їзд до Білорусі / Новини на Громадському радіо

Про це йдеться в повідомленні білоруських прикордонників, пише «Радіо. Свобода».

«За чинною двосторонньою угодою між Республікою Білорусь і Україною від 2009 року про безвізові поїздки громадян, новий український паспорт у вигляді ID-картки не передбачено як документ для пропуску через державний кордон Республіки Білорусь», — йдеться в повідомленні.

Білоруська сторона заявляє, що Київ на дипломатичному рівні поки що не ініціював процедури про визнання ID-карток дійсним для перетину кордону документом в рамках безвізових поїздок. 

«До врегулювання даних питань білоруська сторона може пропускати через кордон громадян України лише за дійсними документами: закордонними паспортами (для власників ID-карт) і внутрішніми паспортами старого зразка (у паперовому вигляді)», — повідомили в прикордонному комітеті Білорусі.

З 1 січня 2016 року в Україні почали видавати внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-картки. Чинне законодавство не передбачає примусової заміни паперових внутрішніх паспортів громадян на пластикові ID-картки з електронним чипом. Експерти кажуть: щоб зробити реєстр власників внутрішніх паспортів повністю електронним, знадобиться 4-5 років. В уряді переконують, що перехід від звичайних паспортів на ID-картки є кроком назустріч лібералізації візового режиму з ЄС.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+