Слухати

За висновками ТСК Президент України звільнив 8 суддів

05 березня 2016 - 10:26
Вища рада юстиції внесла подання про звільнення 22 суддів. Приводом стало порушення присяги у справах проти майданівців
За висновками ТСК Президент України звільнив 8 суддів / Новини на Громадському радіо

Зокрема, звільнено суддів: Миколу Бібіка (Дніпропетровськ), Олену Васильєву (Харків), Віталія Літвінова (Київ), Дениса Чудовського (Харків), Юлію Швачач (Київ), Дмитра Кравця (Київ), Владиславу Гудим (Київ), Ларису Калініченко (Київ).

12 576 090_582 700 298 560 210_856 970 460_n.jpg

Ігор Бенедисюк  / «Громадське радіо»
Ігор Бенедисюк
«Громадське радіо»

Про це стало відомо під час брифінгу голови Вищої ради юстиції (ВРЮ) Ігоря Бенедисюка 4 березня в Києві.

Тимчасова спеціальна комісія перевіряла суддів з квітня 2014-го року до червня 2015-го. На служителів Феміди поскаржилось більше двох тисяч осіб, однак Комісія порушила лише 309 справ. За словами Голови Вищої ради юстиції, Тимчасова спеціальна комісія перевірила 66 суддів. У діях 46-ти констатувала порушення присяги. Покарання решти суддів поки що під питанням.
Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк заявив: за усіма висновками ТСК були відкриті дисциплінарні справи. 

«Порушення присяги – це фактично порушення суддею своїх обов’язків, але в такій ступені, де воно вже не сумісне з виконанням обов’язків судді. Не можна залишити на посаді суддю (якщо ми звертаємось до справ за поданням Тимчасової спеціальної комісії): побиту особу – це об’єктивно було видно, яка зверталася за медичною допомогою – залишав під вартою на 30 діб. Або дозволив своїм рішенням фактично штурм міської адміністрації, де були активісти. Тому ми вважаємо, що все-таки це дисциплінарна відповідальність», – переконаний очільник ВРЮ.

До 2015-го року порушення присяги вважалось конституційним видом суддівської відповідальності і не мало визначених меж. Завдяки рішенню «Волков проти України» у лютому ухвалили Закон України «Про забезпечення права на справедливий суд». У ньому передбачено трирічний термін давності за дисциплінарні порушення. Вищий адміністративний суд наполягає: слід застосовувати річний строк притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

«Дисциплінарна відповідальність передбачає собою відповідальність судді за порушення, допущені ним під час своєї діяльності. Вона може нести за собою притягнення до відповідальності у вигляді догани. Зараз закон передбачає десь 6. І зараз можливе направлення до іншого суду, позбавлення доплат. Все порушення вкладається десь (залежно від того, який це ступінь): якщо це дуже серйозне положення, то воно тягне на звільнення судді, якщо меншого ступеня, то він може отримати зауваження і продовжити свою діяльність далі», – сказав Ігор Бенедисюк. 

19 суддів оскаржили рішення Ради до Вищого адміністративного суду України, 6 з яких останній скасував.  Вища рада юстиції оскаржила рішення ВАСУ до Верховного Суду України. Саме він з’ясовуватиме, чи є законодавчі підстави звільнити суддів, які порушували присягу до 2015 року.

Раніше «Громадське радіо» передавало, що Вища рада юстиції прийняла рішення звільнити дніпропетровського суддю Бібіка Миколу Миколайовича. За даними Тимчасової слідчої комісії, суддя Бібік порушив присягу, проти нього порушено кримінальне впровадження, наразі він знаходиться в розшуку МВС. Там зазначена дата зникнення — 10.03.2015.

Альона Філіпова для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+