Слухати

Нас хотіли допитати, з ким говорили і бачились — Лунькова після звільнення

08 березня 2016 - 12:33
Знімальна група каналу СТБ пробула у відділку російської поліції в Курській області півтори години, повідомила одна із затриманих, Альона Лунькова
Нас хотіли допитати, з ким говорили і бачились — Лунькова після звільнення / Новини на Громадському радіо

Журналістку, оператора та водія вже відпустили. Про це «Громадському радіо» телефоном розповіла Альона Лунькова, журналістка цієї знімальної групи. 

«Нас зупинили співробітники ДПС, причину не назвали. Ми запитали, вони відповіли, що щось не те з тонуванням. Потім з тонуванням було все нормально, взяли документи у всіх. Сказали, що є неоплачений нібито протокол за перевищення швидкості. Хоча ніяких протоколів нам жодного разу не виписували, за час перебування в Росії. Потім у нас забрали документи незаконно, сказали їхати за ними нібито в отделеніеполіціі. Там вже заявили, що будуть допитувати кожного окремо. Щогодини — з ким говорили, з ким бачилися. Я заявила, що ми не будемо відповідати на їхні запитання без консула і юристів наших», — зазначила журналістка.

Потім правоохоронці виписали талон на огляд машини, і сказали, що машина може бути в угоні. Такі ж номери нібито. Потім, врешті-решт, журналістів відпустили.

«Мабуть, зверху був дзвінок, тому що я почула, як вони говорили по телефону. Після цього я написала заяву, що у нас незаконно вилучили документи», — додала Лунькова.

Альона Лунькова, її оператор і водій були доставлені в Горшеченський райвідділ Курської області. Спочатку їм сказали, що є нібито неоплачений штраф, потім ще щось, машину вирішили обшукати.

Помічник оперативного чергового у відділку, де знаходилися журналісти, сказав телефоном «Громадському радіо», що журналістів «відпустили» і їм не треба буде платити ніякого штрафу. Тим не менш, знімальна група продовжувала знаходитись у відділку, намагаючись отримати свої документи. 

 

«Вы честные граждане, машина не в угоне, просто номера похожи и вы девушка, а сегодня ведь 8 марта» с такой формулировкой нас только что отпустили. Спасибо за помощь Антон Наумлюк.

Опубліковано Alyona Lun’kova 8 березень 2016 р.

Журналісти знімали місцеву опозиціонерку Ольгу Лі, а в Ростовській області — суд над Савченко.

Це не перший раз, коли в Росії затримують українських журналістів, котрі висвітлюють судовий процес над Надією Савченко. Для Альони Лунькової це уже третє затримання.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+