Слухати

Стан Савченко погіршується, але російська влада цього «не помічає» — Ромалійська

08 березня 2016 - 14:47
Триває сухе голодування, яке оголосила Надія Савченко на знак протесту проти того, що їй навіть не надали можливість виголосити останнє слово. Ірина Ромалійська передає з Донецька, Росія
Стан Савченко погіршується, але російська влада цього «не помічає» — Ромалійська / Новини на Громадському радіо

Кореспондентка «Громадського радіо» Ірина Ромалійська перебуває у російському містечку Донецьк і відстежує все, що відбувається навколо ситуації з Надією Савченко. Зокрема, зараз український консул та лікарі з України намагаються отримати дозвіл на відвідання Надії Савченко.

Наталя Соколенко: Що відомо про стан здоров`я Надії Савченко?

romaliyskaya2.jpg

Ірина Ромалійська
Ірина Ромалійська

Ірина Ромалійська: Известно не много. Вчера один из консулов, побывавший на встрече с Надеждой Савченко, сказал, что ее состояние здоровья заметно ухудшилось: понизилось давление, наблюдается сухость кожи. Ближе к вечеру у Надежды были члены общественной наблюдательной комиссии. Представительница этой комиссии сообщила, что видимых признаков, связанных с голодовкой, пока нет.

Дмитро Тузов: Ірино, ми маємо інформацію, що російська сторона погодилась допустити до Надії Савченко українських лікарів. Чи підтверджується це?

Ірина Ромалійська: Наш МИД направлял ноту в Москву с требованием допустить украинских врачей. Пока ответа из российского МИДа нет.

Наталя Соколенко: Яка реакція російських медіа на заклики відомих у світі людей: Нобелівських лауреатів, політиків, письменників, митців, до російської влади, персонально до Володимира Путіна, негайно звільнити Надію Савченко?

Ірина Ромалійська: Из разговоров с консулами стало известно,что в блогах, в интернете все чаще появляются комментарии на уровне троллей, что Надежда, якобы психически больна. Консулы говорят, что это классическая технология: сначала это будет использоваться в комментариях, а потом, возможно, выйдет на уровень общенациональных каналов.

Наталя Соколенко: Так само чинили в радянські часи, коли незгодних з радянською диктатурою, оголошували психічно хворими.

Ірина Ромалійська: Генконсул Москаленко вчера сказал, что Надя — в абсолютно адекватном состоянии. Физически ей плохо, но психологически, морально с ней все в порядке.

Дмитро Тузов: Що планується сьогодні?

Ірина Ромалійська: Сегодня к Наде планирует попасть консул, чтобы узнать о ее состоянии.

Дмитро Тузов: Завтра може бути виголошено вирок?

Ірина Ромалійська: Я думаю, что завтра может быть оглашена дата вынесения приговора. Вчера генконсул сказал, что если вынесение приговора будет назначено на 10-11 марта, то, возможно, Надежда согласится прекратить голодовку.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+