Слухати

«Фундація101»: Головні проблеми перетину КПВВ — замінування та хабарництво / Новини на Громадському радіо

«Фундація101»: Головні проблеми перетину КПВВ — замінування та хабарництво

09 березня 2016 - 14:31
Громадська організація звітувала про піврічний моніторинг КПВВ «Зайцеве» та «Новотроїцьке»

Серед головних проблем голова громадської організації «Фундація101» Андрій Богданович відзначив замінування узбіч, скупчення людей на «нульовому» блокпості, перетин лінії розмежування дітьми, грубе ставлення з боку співробітників перевіряючих органів, хабарництво, пусті логістичні центри, великі черги і тривалий час проходження лінії зіткнення та КПВВ, опір спостерігачам з боку перевіряючих органів.

dsc_0645.jpg

Андрій Богданович Громадське радіо
Андрій Богданович
Громадське радіо

Щодо замінування, монітори відзначають, що попереджувальні таблички маленького розміру і люди їх не помічають. Оскільки у «сірій» зоні немає туалетів, то люди змушені сходити на узбіччя и натрапляють на міни.

На думку моніторів, в ідеалі цю територію треба або розмінувати, або ж поставити попереджувальні таблички більшого розміру.Також відзначив Андрій Богданович, люди, які користуються громадським транспортом для перетину лінії розмежування (транспортом, що їздить від Бахмуту і до нульового блокпоста), скаржиться на те, що дуже довго чекають свого транспорту на блокпості першого рубежу.

«На нашу думку треба розмити ці маршрути на два окремі, тобто від нульового блокпоста до КПВВ був би один маршрут, і від самого же контрольного пункту до Бахмуту був би інший», — сказав Андрій Богданович.

20 160 309_report_route.jpg

Організація пасажирських перевезень через КПВВ «Зайцеве» «Фундація101»
Організація пасажирських перевезень через КПВВ «Зайцеве»
«Фундація101»

Він також нагадав, той момент, що виїхати з дитиною з непідконтрольної території може будь хто з батьків і дозвіл іншого непотрібний, а от щоб в’їхати на непідконтрольну територію, такий дозвіл необхідний. Однак, люди про це непроінформовані належним чином, і не поодинокі випадки коли  один з батьків виїздить з дитиною з непідконтрольної території, але повернутись вже не може.

Щодо логістичних центрів, говорить голова «Фундації101», то вони не виконують покладеної на них функції, через те, що їхнім відвідувачам не надають пільг у черзі:

«За положенням, яке зараз існує , людина, яка їде з неконтрольованої території, якщо вона прямує саме на логістичний центр і не хоче перетинати лінію розмежування, то їй мають видавати корінець іншого формату, і вона по цьому корінцю паперовому може потрапити до логістичного центру без очікування в загальній черзі. Але по факту все відбувається не так. Всіх людей ставлять в загальну чергу. І по суті людина, яка вистояла в загальній черзі 5, 6, 7 годин, їй вже нема сенсу заїжджати до логістичного центру».

Таким чином людина перетинає лінію розмежування і робить покупки на підконтрольній Україні території.

Підбиваючи підсумки свого виступу, Андрій Богданович нагадав, що не так давно моніторам «Фундації101» заборонили знаходитись на території контрольних пунктів в’їзду-виїзду, однак зараз триває процес переговорів з військовими і, він впевнений, що найближчим часом вони продовжать моніторинг контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Присутня на брифінгу представник уповноваженого з прав людини Жанна Лук’яненко відзначила, що з перших днів їх співробітники приймали участь у розробці норм перетину лінії розмежування.

dsc_0643.jpg

Жанна Лук'яненко Громадське радіо
Жанна Лук’яненко
Громадське радіо

«Наша ідея була у тому, що обмеження має становити мінімально необхідний рівень для того, щоб державні органи могли здійснювати свої функції, але водночас щоб це не було надмірним тягарем для наших громадян», — сказала вона.

В той же час вона відзначила, що удосконалення норм не виправляє ситуацію із незадоволенням людей щодо існування цієї процедури. Вона зазначила, що штату офісу уповноваженого не вистачить для контролювання на всіх контрольних пунктах в’їзду-виїзду.

«Лише постійна присутність громадськості на контрольних пунктах в’їзду-виїзду може нам допомогти певним зловживанням з боку тих органів, які здійснюють контроль на КПВВ, і запобігти зайвим втручанням в права наших людей», — резюмувала Жанна Лук’яненко.

Валентина Троян з Києва для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+