Слухати

У Сімферополі перед шевченківськими днями заборонили мітинги

09 березня 2016 - 10:53
Влада Сімферополя ухвалила рішення заборонити проведення в місті масових заходів
У Сімферополі перед шевченківськими днями заборонили мітинги / Новини на Громадському радіо

Про це йдеться в тексті постанови адміністрації м.Сімферополя, пише Кримська правозахисна група.

Постанова № 372, опублікована на офіційному сайті міськадміністрації, датована 7 березня 2016 року. Документ вносить зміни в уже чинну постанову від 22.11.2015 №1347 «Про обмеження масових, публічних, культурно-розважальних та інших заходів на території муніципального освіти міської округ Сімферополь Республіки Крим».

«1.1. У назві постанови слова «Про обмеження» замінити словами «Про заборону».

1.2. У пункті 1 постанови слова «Тимчасово призупинити діяльність по проведенню» замінити словами «Заборонити проведення».

«Дія цієї постанови не поширюється на заходи, що проводяться органами державної влади та місцевого самоврядування», — повідомляється в документі. У постанові не вказано, коли саме вона набирає законної сили.

Експерти Кримської правозахисної групи заявляють, що подібна заборона є порушенням базових прав і свобод людини. А саме, ця заборона порушує статті 10 і 11 «Конвенції про захист прав людини і основних свобод».

Нагадаємо, стаття 10 Конвенції «Свобода вираження поглядів» гарантує кожному право на свободу вираження поглядів. Стаття 11 Конвенції «Свобода зібрань та об’єднань» гарантує кожній людині право на свободу мирних зібрань та на свободу об’єднання з іншими. При вступі в силу вищевказаної постанови, ці права і свободи в столиці Криму будуть грубо порушені.

Україна в результаті окупації Криму РФ тимчасово втратила контроль над територією Криму і не може забезпечити дотримання прав і свобод людини на даній території.

Однак Конвенція 30 березня 1998 року ратифікована також і Російською федерацією і це держава взяла на себе зобов’язання гарантувати людям їх права.

Минулого року поліція затримала трьох учасників мітингу пам’яті Шевченка в Сімферополі.

page_00001-724x1024.jpg

Документ http://crimeahrg.org/
Документ
http://crimeahrg.org/

page_00002-724x1024.jpg

Документ http://crimeahrg.org/
Документ
http://crimeahrg.org/

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+