Слухати

Жителі Києва вшановують пам’ять Тараса Григоровича Шевченка / Новини на Громадському радіо

Жителі Києва вшановують пам’ять Тараса Григоровича Шевченка

09 березня 2016 - 15:52
В День народження Тараса Шевченка  біля його пам'ятника у Києві кореспондентка  «Громадського радіо» побачила біля ста людей

Частина з них знаходилися там постійно, інші змінювали одне одного.  Люди тримали в руках квіти та книжки, згадували про події Майдану, про війну на Сході і не забували про героїчну Надію Савченко.  

Киянка Валентина Білан прийшла на мітинг, щоб вшанувати  пам’ять свого духовного лідера:

p3 093 246.jpg

Валентина Білан (зліва) Громадське радіо
Валентина Білан (зліва)
Громадське радіо

 «До пам’ятника Шевченка я приходжу кожний раз, коли в мене є можливість, тому що я поет, для мене він – духовний лідер України. А сьогодні особливо треба бути, щоб поспілкуватися зі справжніми українцями, може зустріти своїх бойових побратимів, тому що всі наші хлопці з Майдану Грушевського пішли на фронт».

Студент Кирило вважає, що день народження Шевченка має бути на рівні з Днем Незалежності та днем Захисника Вітчизни:

 «Я вважаю, що такі заходи є дуже важливими і необхідними для нас, маємо пам’ятати про тих, хто закладає підвалини взагалі всього українського, нашої свідомості, того, що підтримує нас сьогодні, надає нам сил, моральних сил боротися і йти далі. І ми бачимо, що сьогодні у нас є уже свій пантеон героїв, які поклали своє життя на олтар нації. Сьогодні ми є свідками того, як Надія Савченко показує всьому світу наскільки сильними, наскільки могутніми є українці і у духовному плані, і у моральному плані і без жодної застосування сили, як ми можемо вражати просто цілі імперії.

Його товариш Олександр обурений, що на мітингу така велика кількість нацгвардійців та поліціянтів. Він вважає, що це в цей день має бути народне свято.

Окрім квітів, люди принесли до пам’ятника Кобзарю прапори України та згадали про український Крим надписом на прапорі «Бахчисарай». 

p3 093 244.jpg

На мітинг люди принесли квіти, прапори України і книжки Шевченка Громадське радіо
На мітинг люди принесли квіти, прапори України і книжки Шевченка
Громадське радіо

Також на мітингу була встановлена розкладка, на якій продавалися книжки з творами  Шевченка.

p3 093 258.jpg

На мітингу можна купити книжки з творами Шевченка Громадське радіо
На мітингу можна купити книжки з творами Шевченка
Громадське радіо

Ірина Мірошніченко для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+