Слухати

Україна та Туреччина домовились об’єднати зусилля у боротьбі з тероризмом / Новини на Громадському радіо

Україна та Туреччина домовились об'єднати зусилля у боротьбі з тероризмом

10 березня 2016 - 09:52
Про це йдеться у шостому пункті спільної Декларації за результатами П'ятого засідання Стратегічної ради високого рівня

«Об’єднати зусилля у боротьбі з тероризмом, екстремізмом та сепаратизмом в усіх їхніх проявах, у тому числі шляхом налагодження ефективної співпраці правоохоронних та розвідувальних органів двох країн», — говориться у шостому пункті Декларації.

Підписали її вчора Президент України Петро Порошенко та Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, повідомляється на сайті Міноборони України.

«Будучи занепокоєними критичним погіршенням безпекової, економічної та гуманітарної ситуації в регіоні Чорного моря та на Близькому Сході, в т.ч. триваючою агресією проти України та незаконною окупацією Криму;

Поділяючи стурбованість у зв’язку з систематичним порушенням прав людини в Криму, окремих районах Донецької та Луганської областей, а також у Сирії;

Підтверджуючи свою відданість основоположним принципам та нормам міжнародного права, зокрема повазі до суверенітету та територіальної цілісності держав у їх міжнародно визнаних кордонах, утриманню від застосування чи погрози застосування сили у міжнародних відносинах, законному праву держави на самооборону, зафіксованим у засадничих документах ООН, ОБСЄ;

Керуючись прагненням сприяти відновленню миру та безпеки у регіоні Чорного моря та на Близькому Сході,

за підсумками П’ятого засідання Стратегічної ради високого рівня, яке відбулося під головуванням президентів двох держав у м. Анкара 9 березня 2016 року, домовилися…», — йдеться у преамбулі Декларації

Декларація містить 21 пункт, у них мова йде не тільки про співпрацю у сфері охорони, вона в цілому спрямована на зближення двох країн.

Зокрема пункт 18 передбачає посилення та підтримання співпраці в питаннях популяризації культур двох країн, встановлення прямих зв’язків між регіонами та містами, а також посилення вже існуючих контактів.

Пункт 21 говорить про розвиток співпраці між Туреччиною і Україною в інформаційній сфері; посилення контактів та координації між  засобами масової інформації двох країн.

Передбачається також збільшення кількості Почесних консульств на взаємній основі.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+