Слухати

Бахмут шанує пам'ять Героя України Дмитра Чернявського

11 березня 2016 - 18:28
До річниці загибелі Героя України Дмитра Чернявського у школі, де навчався Дмитро, підготували цікаву програму зі спогадами вчителів і виступами учнів
Бахмут шанує пам’ять Героя України Дмитра Чернявського / Новини на Громадському радіо

На фасаді школи втретє встановили меморіальну табличку Герою Небесної Сотні. Першу повісили торік, але її розбили за декілька тижнів після встановлення, не вдалася і друга спроба. На цей раз до справи підключилася громадськість. Активісти ГО «Спадщина» і «Моя Єдина» передали у школу ще дві таблички. Одну для шкільного музею, одну для фасаду.

dscf7826_0.jpg

Пам'ятна табличка Громадське радіо
Пам’ятна табличка
Громадське радіо
«Якщо розіб’ють цю табличку, це буде явним доказом того, що Дмитро Чернявський не вмер, як окремі вважають. Що це ім’я живе у багатьох серцях — одні б’ють, а інші будують», — каже керівник ГО «Спадщина» Андрій Тимчак.

dscf7790.jpg

Урочистості з нагоди відкриття Громадське радіо
Урочистості з нагоди відкриття
Громадське радіо
Колектив ЗОШ18 подав клопотання до міськради про те, щоб навчальний заклад носив ім’я Героя України.

Цю ініціативу підтримала громадськість: 

«Дуже хвилююся і мені дуже сподобалось, що на заході було багато молодих людей, виступали діти. Мені сподобалось, як діти виконували Гімн України. Це було дуже зворушливо. Дуже гарно, подали подання на перейменування рідної школи Дмитра Чернявського на його ім’я», — відмітила волонтерка ГО «Бахмут Український» Олена Лавренко.

Керівник «Бахмуту Українського» Олексій Гончаров також зазначив, що буде домагатися, щоб у Бахмуті була названа вулиця на честь Чернявського. Після того, як міськрада не підтримала цього рішення, він звернувся до суду:

«Ми подали позовну заяву до суду на рішення сесії і виконкому щодо перейменування вулиці 60 років Утворення СРСР, тому що воно було прийнято з порушенням закону про присвоєння імені об’єкту. Для того, щоб, як і пропонувала більшість громадських організацій і самі жителі (ми збирали підписи), ця вулиця називалася ім’ям Героя України Дмитра Чернявського».

odnu_tablychku_povesyly_v_korydore.jpg

Одну табличку розмістили у фойє Громадське радіо
Одну табличку розмістили у фойє
Громадське радіо
Учениця 10-А класу Даша Філоненко, яка з товаришами поклала квіти до меморіалу, підкреслила, що збереження пам’яті вважає головним обов’язком молоді:

«Потрібно шанувати пам’ять таких людей, які відстоювали нашу Батьківщину, Незалежність, наше майбутнє».

Ганна Бокова з Бахмуту для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+