Слухати

У Києві вулицю Колективізації назвали іменем дослідника Голодомору Мейса

11 березня 2016 - 11:53
Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор 1932-1933 років. Американець започаткував традицію на роковини Голодомору запалювати на підвіконнях свічки
У Києві вулицю Колективізації назвали іменем дослідника Голодомору Мейса / Новини на Громадському радіо

У Києві нарешті з’явилася вулиця Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні. Саме завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор 19321933 років. Про перейменування написав голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович на своїй сторінці у соцмережі. За його даними, Володимир Кличко нарешті підписав рішення КМДА про перейменування. У переліку перейменованих вулиць вулицю Колективізації перейменували на Джеймса Мейса.

Вулиця Колективізації — вулиця в Солом’янському районі міста Києва, місцевість Чоколівка. Вулиця виникла у 30-х роках XX століття. Сучасна назва — з 1931 року.

bez_imeni_43.png

Розпорядження
Розпорядження

 

Раніше «Громадське радіо» передавало, що вдову дослідника Голодомору Джеймса Мейса Наталію Дзюбенко-Мейс не пустили на церемонію вшанування жертв Голодомору. Дослідниця в ефірі «Громадського радіо» прокоментувала це і розповіла про стан історичної пам’яті в Україні.

Джеймса Мейс — американець, чиї предки походили з племені Черокі. Він був виконавчим директором Комісії США з Голоду в Україні, створеної для дослідження Голодомору за вимогою української діаспори 13 грудня 1985 року.

На Комісію покладались обов’язки дослідити Голодомор в Україні 19321933 років (зібрати всю доступну інформацію про Голодомор в Україні 19321933 років; проаналізувати причини та наслідки Голодомору для української нації та інші країни; дослідити та вивчити реакцію вільних держав на Голодомор) та надати Конгресу для друку остаточну доповідь результатів досліджень.

Саме ця Комісія першою в світі, серед іншого, визнала, що голод в Україні був штучним і спричинений максимально можливими вилученнями продуктів харчування в сільського населення, але аж ніяк не посухою, а кількість жертв трагедії йде на мільйони. Окрім того, комісія звинуватила тогочасний уряд США в бездіяльності, адже той мав широку та вчасну інформацію про Голодомор, але виявився нездатним зробити будь-які дії, які б покращили ситуацію, а також окремих представників американської преси, які співпрацювали з радянським урядом у приховуванні правди про існування Голодомору в Україні.

25 грудня 2015 року у Броварах назвали вулицю Джеймса Мейса, яка стала першою вулицею в Україні, названою на честь дослідника.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+