Слухати

«Копачі — як зомбі», — волонтер виклав відео незаконного видобутку бурштину

12 березня 2016 - 16:18 4989
У мережі з'явилося відео, на якому сотні бурштинокопачів масово копають бурштин

Відео опублікував на своїй сторінці волонтер Роман Синицин, який зазначив, що це відео одного зі спецпідрозділів поліції.

На відео видно, як в один момент бурштинокопачі Полісся починають свистіти (пішла команда «групуватись!», оскільки почали підходити силовики).

«Цілі райони. Десятки тисяч людей. Сотні гектарів знищеного лісу. Десятки мільйонів доларів, що пропорційно і рівномірно осідають в кишенях копачів в Сарнах чи Маневичах, перекупників у Луцьку та Рівному, в генеральских кишенях у Києві та Житомирі. В кишенях європейської мафії, адже більшість бурштину їде контрабасом на експорт… І для того щоб це якось вирішити і впорядкувати — на Полісся треба заводити не роти міліції особливого призначення (екс-беркут, добробати), а механізовані бригади. З комендантським часом і жорсткою відповідальністю за незаконний видобуток, з реальними посадками. З стрільбою на ураження, при необхідності. Готуватись до бунтів і заворушень в поліських районах. І паралельно розробляти законні механізми видобутку. Бо Полісся у нас не буде. Буде місячний ландшафт, знищена екосистема і відсутність влади. Влада копачів», — пише волонтер.

Обережно! Відео містить нецензурну лексику.

 

«Копачі. Вони як зомбі»Це в оцю темуhttps://www.facebook.com/romabra/posts/10 201 249 047 026 350

Опубліковано Roman Sinicyn 12 березень 2016 р.

«На будь-що є свій цінник. Забрати конфісковану помпу — Х00$, забрати затриману буханку — Х00$. Поліські менти у вільний від роботи час, і не тільки, самі миють. Їхні діти миють. Родичі миють. Усі миють. За день можна намити кілька зарплат, якщо повезе. Можна намити на гелендеваген, якщо повезе. Ті хто ще не копають — мріють копати. «Попасти в бригаду»», — додає Синицин.

За його словами, з липня 2015 року, коли було розпорядження Президента припинити незаконний видобуток бурштину, по факту, масштаби видобутку тільки зросли.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+