Слухати

«Копачі — як зомбі», — волонтер виклав відео незаконного видобутку бурштину

12 березня 2016 - 16:18
У мережі з'явилося відео, на якому сотні бурштинокопачів масово копають бурштин
«Копачі — як зомбі», — волонтер виклав відео незаконного видобутку бурштину / Новини на Громадському радіо

Відео опублікував на своїй сторінці волонтер Роман Синицин, який зазначив, що це відео одного зі спецпідрозділів поліції.

На відео видно, як в один момент бурштинокопачі Полісся починають свистіти (пішла команда «групуватись!», оскільки почали підходити силовики).

«Цілі райони. Десятки тисяч людей. Сотні гектарів знищеного лісу. Десятки мільйонів доларів, що пропорційно і рівномірно осідають в кишенях копачів в Сарнах чи Маневичах, перекупників у Луцьку та Рівному, в генеральских кишенях у Києві та Житомирі. В кишенях європейської мафії, адже більшість бурштину їде контрабасом на експорт… І для того щоб це якось вирішити і впорядкувати — на Полісся треба заводити не роти міліції особливого призначення (екс-беркут, добробати), а механізовані бригади. З комендантським часом і жорсткою відповідальністю за незаконний видобуток, з реальними посадками. З стрільбою на ураження, при необхідності. Готуватись до бунтів і заворушень в поліських районах. І паралельно розробляти законні механізми видобутку. Бо Полісся у нас не буде. Буде місячний ландшафт, знищена екосистема і відсутність влади. Влада копачів», — пише волонтер.

Обережно! Відео містить нецензурну лексику.

 

«Копачі. Вони як зомбі»Це в оцю темуhttps://www.facebook.com/romabra/posts/10 201 249 047 026 350

Опубліковано Roman Sinicyn 12 березень 2016 р.

«На будь-що є свій цінник. Забрати конфісковану помпу — Х00$, забрати затриману буханку — Х00$. Поліські менти у вільний від роботи час, і не тільки, самі миють. Їхні діти миють. Родичі миють. Усі миють. За день можна намити кілька зарплат, якщо повезе. Можна намити на гелендеваген, якщо повезе. Ті хто ще не копають — мріють копати. «Попасти в бригаду»», — додає Синицин.

За його словами, з липня 2015 року, коли було розпорядження Президента припинити незаконний видобуток бурштину, по факту, масштаби видобутку тільки зросли.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+