Слухати

На польському кордоні виявили півтори тонни контрабандного бурштину

16 березня 2016 - 18:32
Польські прикордонники заявляють, що це рекордна партія сонячного каменю, яку їм доводилося бачити
На польському кордоні виявили півтори тонни контрабандного бурштину / Новини на Громадському радіо

Польські прикордонники запобігли спробі незаконного перевезення через українсько-польський кордон майже 1,5 тон бурштину загальною вартістю близько 24 млн злотих (майже 5,6 млн євро). Янтар був схований у вантажівці з польськими номерами, що їхала з України до Польщі. Про це повідомляє Польське радіо.

«Під час огляду автомобіля працівники митниці виявили, що під мішками з легальним товаром, приховані пакети і картонні коробки заповнені бурштином, — сказала в середу прес-секретар Митної палати в місті Біла Підляська Мажена Семенюк. — Такої великої незаконної партії бурштину на польському кордоні ще не було», — додала вона. 

Однак польські митники не повідомляють куди саме прямувала вантажівка. Обидва водії — поляк і українець — не визнали своєї провини. Прокуратура міста Хемл порушила щодо них кримінальну справу.

f100d01f-c934-4fb5-9267-9c7a92c50faa.file_.jpeg

Контрабанда бурштину // bialapodlaska.scelna.gov.pl
Контрабанда бурштину
bialapodlaska.scelna.gov.pl

ebfaa1db-f85f-4c16-bb6e-6d1702c313c7.file_.jpeg

Бурштин // bialapodlaska.scelna.gov.pl
Бурштин
bialapodlaska.scelna.gov.pl

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що у мережі з’явилося відео, на якому сотні бурштинокопачів на Поліссі масово копають бурштин.

Українець намагався перевезти до Польщі 5 кілограмів прихованого бурштину. Загалом протягом 2015 року персонал Львівського прикордонного загону спільно із взаємодіючими органами запобігли 31 спробі вивезення бурштину загальною вагою 240 кілограмів на суму 14,6 млн грн.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+