Слухати

Сьогодні батальйону імені Кульчицького виповнилось два роки

16 березня 2016 - 16:01
У Головному управлінні Нацгвардії встановили погруддя генерал-майору Сергію Кульчицькому
Сьогодні батальйону імені Кульчицького виповнилось два роки / Новини на Громадському радіо

16 грудня, у день відзначення другої річниці створення батальйону оперативного призначення ім. генерала Сергія Кульчицького, героєві України встановили пам’ятник. Церемонія відкриття погруддя генерал-майорові Сергію Кульчицькому пройшла у Головному управлінні Національної гвардії України, повідомляє прес-служба НГУ.

«Сергій Кульчицький пройшов шлях від курсанта до генерала, від командира взводу до начальника управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Нацгвардії. Він загинув у травні 2014 року, залишаючись до останнього вірним Військовій присязі та українському народові. Гелікоптер Мі-8, у якому він летів з 11 військовими, поблизу Слов’янська збили терористи», йдеться у повідомленні. 

Погруддя розмістили у центральному фойє. Експозиція складається з трьох частин: перша – це погруддя генерал-майору Сергію Кульчицькому, дві інших – зірка героя та вірш, викарбувані на пам’ятній стелі поруч. 

img_9887_1.jpg

Погруддя генерал-майору Сергію Кульчицькому // НГУ
Погруддя генерал-майору Сергію Кульчицькому
НГУ

img_9846_0.jpg

Нацгвардійці на урочистому відкритті // НГУ
Нацгвардійці на урочистому відкритті
НГУ

img_9817_0.jpg

Автор композиції – головний художник Академічного ансамблю пісні й танцю НГУ Андрій Некрасов // НГУ
Автор композиції – головний художник Академічного ансамблю пісні й танцю НГУ Андрій Некрасов
НГУ

kulchyckyy_1.jpeg

Кульчицький Сергій Петрович // «Вікіпедія»
Кульчицький Сергій Петрович
«Вікіпедія»

15 березня 2014 року близько 500 добровольців із Самооборони Майдану вирішили стати резервістами Національної гвардії України, після чого відправилися у село Нові Петрівці, Київська область, на полігон бригади спецпризначення «Барс», яка увійшла до щойно відтвореної Нацгвардії. Бойовим навчанням та злагодженням добровольців керував начальник Управління бойової та спеціальної підготовки Головного управління Національної гвардії України генерал-майор Сергій Кульчицький.

Вже 5 квітня, 300 резервістів 1-го резервного батальйону оперативного призначення НГУ, координатор Андрій Антонищак, склали присягу на вірність українському народові. Після цього, — відбули на схід України, спочатку в Павлоград, Дніпропетровська область, а потім, — на бойове чергування в район Ізюм — Слов’янськ. Незабаром до резервістів приєднався і генерал Кульчицький, який до своєї трагичної загибелі 29 травня на горі Карачун у Слов’янську більше місяця разом із колишніми майданiвцями перебував на сході України в зоні проведення АТО

29 травня 2014 року Кульчицький загинув в зоні бойових дій під час антитерористичної операції у місті Слов’янськ Донецької області. Вертоліт Мі-8, на якому знаходився генерал-майор Сергій Кульчицький та ще 11 військових, був збитий бойовиками неподалік гори Карачун. Його поховали  31 травня 2014 року на полі почесних поховань Личаківського цвинтаря у Львові. 

Сьогодні Президент Петро Порошенко вручив нагороди бійцям батальйону ім. Сергія Кульчицького: 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+