Слухати

Суд Чечні призначив слухання по українцях Карпюку і Клиху на 24 березня

17 березня 2016 - 12:48
За словами адвоката Докки Іцлаєва, чи зможуть приїхати 24-го на засідання родичі, вони ж свідки — невідомо
Суд Чечні призначив слухання по українцях Карпюку і Клиху на 24 березня  / Новини на Громадському радіо

Засідання суду в Чечні у справі українців Миколи Карпюка і Станіслава Клиха, яких підозрюють у вбивстві російських військовослужбовців, призначено на 24 березня. Тоді розпочнеться розгляд справи по суті. Про це передає кореспондентка «Громадського радіо» Ірина Ромалійська, яка знаходилася сьогодні на апеляції в Грозному.  

Адвокати і родичі просили перенести засідання на початок квітня. Про це повідомив адвокат Карпюка Докка Іцлаев. Він сказав, що засідання призначив той самий суддя, який раніше захворів і через якого відкладено попереднє засідання. Суддя цей сьогодні прийшов, не дивлячись на лікарняний.

«Виглядає цілком здоровим», — сказав Докка Іцлаєв.

Чи зможуть приїхати 24-го на засідання родичі, вони ж свідки, — невідомо.

«Їм дві-три доби їхати туди, потім назад, це важко і дорого», — каже Іцлаєв.

Сьогодні «Громадське радіо» передавало, що суд в Чечні відмовив Карпюку і Клиху в апеляції, у Клиха був нервовий зрив.

Перед початком засідання виявилося, що в залі багато людей, що немає місця для усіх родичів і журналістів. Потім стало відомо, що на суд «запросили» студентів та громадські організації. 

Також ми повідомляли, що «Громадському радіо» відмовили в акредитації на суд у цій справі.

За даними видання «Гордон», Микола Карпюк (52 роки) родом з Рівненщини, на початку 90-х брав участь у збройних конфліктах у Придністров’ї та Абхазії, в 2001-2004 роках сидів у в’язниці за участь в акціях «Україна без Кучми». За даними його соратників, в 20-х числах березня 2014 (імовірно 21 березня) його викрали співробітники ФСБ і вивезли в Росію. У жовтні 2014 року, ще до парламентських виборів в Україні, лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош повідомив, що його побратим Карпюк внесений до списків щодо обміну полоненими між Україною і Росією.

Станіслав Клих (42 роки) — київський журналіст, викладач історії. На початку серпня 2014 він відправився в місто Орел (Росія) до своєї дівчини Вікторії, з якою познайомився роком раніше на одному з чорноморських курортів. 11 серпня Клих повинен був повернутися до Києва, але в той день його родичам подзвонили і повідомили, що він затриманий і перебуває в Орловському СІЗО. Сказали, що Стасу потрібен адвокат. Про підозру ані родичів, ані самого Клиха не повідомили.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+