Слухати

Міграційна служба знову проставлятиме штампи на довідках переселенців?

18 березня 2016 - 11:35
Представники громадської організації «Донбас SOS» поцікавились у обласних управлінь Міграційної служби, чи отримували вони розпорядження знову ставити штампи на довідках переселенців
Міграційна служба знову проставлятиме штампи на довідках переселенців? / Новини на Громадському радіо

З прийняттям змін до Закону про «Захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» з 13 січня 2016 року Міграційна служба (ДМС) була виключена з процесу реєстрації внутрішньо переміщених осіб. Однак у Кабміна є 3 місяці на внесення змін до Постанови 509 про облік переселенців. На практиці це призвело до того, що Управління соціального захисту продовжували діяти за старою Постановою, вимагаючи штамп Міграційної служби на довідці переселенця, а Міграційна служба — за зміненим Законом, відмовляючись такі штампи ставити. Через таку неузгодженість Управління соціального захисту просто відмовляли в оформленні та продовженні виплат тим, у кого не було відповідного штампа. Про це йдеться на сайті «Донбас SOS».

Згідно з протокольним рішенням Кабінету міністрів №13 від 22 лютого 2016 року, яке стало доступно громадськості, МВС, ДМС і Мінсоцполітики повинні забезпечити реєстрацію місця проживання переселенців в порядку, затвердженому чинною Постановою 509 — тобто ДМС знову буде проставляти штампи.

postanova_509_1.jpg

Протокол засідання Кабміну від 22 лютого 2016 року // donbasssos.org
Протокол засідання Кабміну від 22 лютого 2016 року
donbasssos.org

postanova_509_2.jpg

Згідно з рішенням Кабміну Міграційна служба повертається до процесу реєстрації ВПО // donbasssos.org
Згідно з рішенням Кабміну Міграційна служба повертається до процесу реєстрації ВПО
donbasssos.org

Як зазначають в організації, її представникам вдалося отримати коментарі обласних управлінь Міграційної служби — Київської, Дніпропетровської, Полтавської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської областей. Всі, за винятком Управління ДМС у Хмельницькій області, підтвердили, що до них була донесена відповідна інформація. Однак не всі готові ставити штампи вже зараз. Наприклад, у Дніпропетровській області заявили про початок подібної процедури з наступного тижня, а в Херсонській — з 25-го числа.

З огляду на те, що ще не всі управління Міграційної служби на місцях в курсі цього рішення, юристи «Донбас SOS» радять роздрукувати та пред’являти його в управлінні ДМС, в разі, якщо у переселенця вимагають штамп для оформлення \ продовження довідки ВПО.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+