Слухати

У Полтаві гральні заклади маскують під інтернет-кафе / Новини на Громадському радіо

У Полтаві гральні заклади маскують під інтернет-кафе

18 березня 2016 - 17:54
Учора в Полтаві громадські активісти здійснили рейд на розважальний заклад «Інтернет суспільство», всередині якого розміщене комп’ютерне обладнання, що імітує гральні автомати гральні автомати.

Як розповідають відвідувачі, приходячи до клубу, вони купують жетони і грають стільки, скільки їм заманеться. Різниця з принципом роботи гральних автоматів лише одна – гра відбувається на звичайних комп’ютерних моніторах:

vidviduvach.jpg

Відвідувач // Громадське радіо
Відвідувач
Громадське радіо
«Я сюди приходжу вбити час, відволіктися від поганих думок, алкоголю, наркотиків. Хто не грає, той не виграє», — каже один з відвідувачів, який забажав залишитись невідомим. 

Незважаючи на те, що він має трирічну дитину, цей чоловік проводить вечори зовсім не в сімейному колі. Працює він на будівництві, а сюди приходить відпочити. Поруч з монітором стоїть пластиковий стакан з недопитим пивом та повна попільничка недопалків:

stanislav_akimov.jpg

Станіслав Акімов // Громадське радіо
Станіслав Акімов
Громадське радіо

«Адміністрація інтернет-кафе не несе відповідальності за те, на які сайти заходять відвідувачі. Які можуть бути претензії», — каже Станіслав Акімов, поведінка якого має ознаки сп’яніння. 

Станіслава, на видимих частинах тіла  якого видно численні татуювання, в даному закладі можна помітити регулярно за стійкою адміністрації — кажуть активісти. Проте сам він стверджує, що просто заходить сюди пограти, як і інші.

Дівчата, які також сидять за адміністраційними стійками, теж переконують, що вони тут не працюють. Одна взагалі відмовилася пояснювати причину свого перебування в «інтернет-кафе», інша почала стверджувати, що заміняє іншу дівчину і вийшла попрацювати буквально на пару змін. 

На виклик громадських активістів до приміщення закладу прибув наряд поліції. Старший сержант поліції Олександр Сагайдачний пояснив, що задля того, аби розібратися в ситуації, необхідно спершу провести експертизу.

sagaydachnyy.jpg

Олександр Сагайдачний // Громадське радіо
Олександр Сагайдачний
Громадське радіо

«Нам поступив виклик, що по вул. Жовтневій, 69, хамлять, грубо себе поводять і за даною адресою знаходяться ігрові автомати. Зараз викликали слідчо-оперативну групу, встановимо осіб, хто вони такі, чи вони офіційно тут знаходяться і викличемо сюди також начальника, який тут завідує», — пояснив працівник поліції.

Активісти акцентують увагу на наявності поблизу даного розважального закладу ломбарду:

iryna.jpg

Ірина // Громадське радіо
Ірина
Громадське радіо

 «Я хотіла б ще звернути увагу на такий факт, і це не просто так, що біля кожного такого розважального закладу — «інтернет-кафе» — неподалік знаходяться такі заклади, куди можна здавати певні речі та отримувати за це гроші. Тобто роблять усе задля того, щоб люди приходили та грали, виносили з дому все, що можна закласти,  і приходили сюди грати», — наголошує активістка Ірина.

Такий заклад у Полтаві далеко не один. Це інтернет-кафе — вже третє за рахунком, де побували активісти. Своїми враженнями ділиться одна з ініціаторів подібних рейдів Віра Маслак:

maslak.jpg

Віра Маслак // Громадське радіо
Віра Маслак
Громадське ТБ

«Коли ми прийшли з таким рейдом, вийшов один гравець зі мною — чоловік більш позитивного вигляду. Він каже: «Спасибі вам велике, що ви прийшли нас звідси вигнати». Я почала з ним розмову і питаю: «А скільки таких закладів по місту?». Він каже: «Близько 45-ти, а може й більше».

Працівники скрізь, як і тут, ніде не оформлені. І всі тікають з робочого місця, коли ми заходимо і починаємо задавати питання навіть без міліції».

Після прибуття на місце події членів слідчо-оперативної групи, комп’ютерне обладнання було вилучено та направлено на експертизу. 

За даним фактом порушена кримінальна справа.

Людмила Гудзь і Анатолій Мележик з Полтави для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+