Слухати

ЄС виділить додатково Україні 20 мільйонів євро на гуманітарну сферу

18 березня 2016 - 17:44
Таку суму озвучив комісар Європейського Союзу з питань гуманітарної допомоги Хрістос Стіліанідес у рамках візиту на Донеччину до Костянтинівської гімназії
ЄС виділить додатково Україні 20 мільйонів євро на гуманітарну сферу / Новини на Громадському радіо

tetyana_kayotkina.jpg

Тетяна Кайоткіна // «Громадське радіо»
Тетяна Кайоткіна
«Громадське радіо»

У цьому навчальному закладі реалізується проект «Діти миру», що спрямований на надання психофізіологічної допомоги  дітям на Сході України, особливо тим, хто постраждав в результаті конфлікту. Причому, на початку реалізації проекту — восени 2015 року — більшу увагу приділяли дітям-переселенцям. Але згодом стали залучати і місцевих школярів, психологи запевняють, що і вони потребують психосоціальної допомоги. Хоча страхи у кожного різні.

«Если с переселенцами мы рабртем со страхом войны, это страх громких звуков, страх увидеть что-то негативное эмоционально, то с нашими детьми надо работать, чтобы они приняли этих детей, чтобы дети попали в естественное для них эмоциональное окружение, которое поможет детям адаптироваться в нових условиях жизни. Потому что они потеряли своїх друзей, потеряли тот мир, в котором они жили раньше. Поэтому для них это все очень сложно», — говорить завідувач Центру практичної психології Костянтинівського управління освіти Тетяна Кайоткіна.

Для дітей навчені педагоги проводять спеціальні заняття, намагаючись інтегрувати їх у нове середовище. Четверокласник Мирослав — переселенець з Донецька, вже два роки як навчається у Костянтинівці. Хлопчик каже: йому на таких заняттях цікаво, через гру він може позбутися страхів, пов’язаних з війною.

«Мне это помогает развиваться самому, чтобы я забыл о прошлом, чтобы все было хорошо, настроение всегда было хорошим», — поділився Мирослав.

myroslav.jpg

Мирослав // «Громадське радіо»
Мирослав
«Громадське радіо»

Загалом проект «Діти миру» охоплює п’ять регіонів України – у ньому беруть участь  навчальні заклади у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.  Завдання – навчити педагогів, аби вони допомогли дітям впоратися зі стресом.

«В Донецкой области будет 800 обучающих учителей. Сейчас в Константиновке уже 60, будет 100 обученных педагогов. Будет 4000 учителей в украине. Это для того, чтобы школа являлась болем безопасным местом для детей», — розповіла керівниця програми «Захист дітей» Дитячого фонду «Юнісеф» Габріель Акімова.

Пан Стіліанідес теж взяв участь у таких заняттях. Говорячи про свої враження від побаченого, наголосив: ще більше переконався, що ЄС на правильному шляху, допомагаючи саме дітям.  

«Це дуже хороша справа, я побачив, наскільки вона допомагає дітям подолати, можливо, певні проблеми, які у них виникли у зв’язку із конфліктом, і тому я думаю, що те фінансування, яке ми надаємо освіті в надзвичайних ситуаціях, дає дуже хороший результат. Я хочу оголосити, що Європейська комісія надає Україні додатково двадцять мільйонів євро гуманітарної допомоги лише у гуманітарній сфері. Особливої уваги потребують діти, і ми не можемо допустити ситуації, коли в Україні підростатиме втрачене покоління дітей», — підкреслив єврокомісар.

hristos_stilianides_0_0.jpg

Хрістос Стіліанідес // «Громадське радіо»
Хрістос Стіліанідес
«Громадське радіо»

Цього року  проект «Діти миру», що фінансується ЄС та фондом «Юнісеф»,  буде продовжено. Крім дітей, до нього психологи залучатимуть ще й батьків. Аби допомогти родинам впоратися зі здатністю опиратися стресу.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+