Слухати

Останні слова пілота: «до побачення» — розшифровка розмови з Boeing 737

20 березня 2016 - 09:24
На питання пілота «Чи є попередження про зсув вітру?» один з диспетчерів відповів «Ні»
Останні слова пілота: «до побачення» — розшифровка розмови з Boeing 737 / Новини на Громадському радіо

Міжнародне консультативно-аналітичне агентство «Безпека польотів» опублікувало розшифровку радіообміну між диспетчерами аеропорту Ростова-на-Дону і екіпажем Boeing 737. Останні переговори проходили в штатному режимі, передає Дождь.

На питання пілота «Чи є попередження про зсув вітру?» один з диспетчерів відповів «Ні». Коли пілот повідомив про зниження для заходу, диспетчер розповів, що пориви вітру досягали 14-18 м/с, видимість — шість кілометрів. В аеропорту відзначили, що метеослужба не повідомляла про зрушення вітру на смузі. Після цього літак знизився до висоти 600 метрів. В кінці розмови пілот сказав, що йде на друге коло. Його останні слова на записі — «до побачення».

Агентство відзначає, що запис не можна вважати автентичним, «оскільки він узятий не з засобів об’єктивного контролю, на ньому відсутня прив’язка до часу, і він не повністю охоплює той період, протягом якого потерпілий катастрофу рейс знаходився на зв’язку у диспетчерів Ростова». Повноцінний аналіз цього запису зробити не можна.

Літак авіакомпанії Flydubai, що летів з Дубаї, розбився в районі злітно-посадкової смуги аеропорту Ростова-на-Дону в 3:42 мск 19 березня. Загинули всі, хто знаходився на борту 55 пасажирів і сім членів екіпажу, серед загиблих 8 українців. «Чорні ящики», знайдені на місці катастрофи, передали для вивчення фахівцям Міжнародного авіаційного комітету. 

Агентство «Безпека польотів» зазначає, що захід на посадку і посадка завжди були найскладнішим етапом польотів.

«Не дивлячись на те, що час заходу на посадку і посадка (від входу в глісаду до посадки) складає в середньому всього п’ять відсотків від загального польотного часу, на цих етапах відбувається близько 60 відсотків усіх авіаційних подій», — повідомили фахівці.

Державна авіакомпанія Flydubai була заснована в 2008 році. Вона виконує рейси майже по ста напрямках з Дубаї в держави Близького Сходу, Африки, Азії та Європи. Парк складається з п’ятдесяти літаків Boeing 737-800. За даними «Безпеки польотів», авіакомпанія успішно пройшла аудит з безпеки польотів Міжнародної асоціації авіаперевізників (ІАТА). Дія документа закінчується в червні 2017 року.

Раніше «Громадське радіо» передавало слова Генконсула в Ростові про те, що серед загиблих в Ростові єжителі непідконтрольних Україні територій, це також громадяни України.

Слідчі вказують, що причиною авіакатастрофи могла стати помилка екіпажу, технічна несправність або складні погодні умови.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+