Слухати

У Костянтинівці відкрили польсько-український культурний центр

21 березня 2016 - 12:11
Культурний центр відтепер працюватиме у Центральній міській бібліотеці
У Костянтинівці відкрили польсько-український культурний центр / Новини на Громадському радіо

«Збулася моя мрія. Я давно хотів відкрити на Донеччині польський, чеський та французький культурні центри. Почав з польського. Польські дипломати підтримали цю ідею. Вже сьогодні я привіз десятки книжок польською, англійською, українською  мовами, їх передали представники Польського інституту у Києві. У подальшому планується активне залучення їх до співпраці», — говорить ініціатор відкриття польсько-українського культурного центру Максим Потапчук.

vidkryttya_0_0.jpg

Відкриття центру // «Громадське радіо»
Відкриття центру
«Громадське радіо»

Ідею з відкриттям такого центру підтримала керівник бібліотеки Тетяна Оратовська. Пані Тетяна наголошує: у першу чергу центр працюватиме для молоді, надаючи різного роду інформацію.

«Особливо це необхідно молоді, якій потрібна якісна освіта. Ми сподіваємося, що у нас тут вони знайдуть інформацію, як отримати якісну освіту за кордоном, як з’їздити в турпоїздку, як отримати шенгенську візу», — каже директор бібліотеки Тетяна Оратовська.

Вчитися за кордоном у Польщі мріє одинадцятикласниця Яна Гуревич. Дівчина вже опановує польську, поки скайпом з рівненським викладачем, бо місцевих немає. Сьогодні радіє, що відкривається такий центр.

«Я зможу поспілкуватися з волонтерами, зможу знайти потрібну мені інформацію. І це, я гадаю, дуже мені допоможе. Я хочу вступати до Бидгоща, до університету Казіміра Великого на факультет міжнародних відносин», — каже Яна.

На відкриття приїхав ужгородський волонтер Олег  Пилипенко. Його громадська організація з 2006 року займається питаннями євроінтеграції. До Костянтинівки привіз книжки, що збирали мешканці Ужгорода.

«Я вражений. Коли я їхав до Костянтинівки на цей захід, то не уявляв собі, що побачу такий рівень патріотизму, піднесення. Дякую вам всім за це. Тепер я не сумніваюся, що на Донеччині буде Україна. Я бачу перед собою тих людей, які все зроблять для цього. Ми допоможемо вам, чим зможемо. Ми вже передали посилкою літературу. Її було зібрано  в Ужгороді. У нас діє недільно-суботня польська школа», — наголосив Олег Пилипенко.

gosti_na_vidkrytti_centru.jpg

Гості на відкритті центру // «Громадське радіо»
Гості на відкритті центру
«Громадське радіо»

Керівник волонтерської спілки «Liberi Liberati» Максим Потапчук сподівається, що центр стане  осередком для налагодження культурних зв’язків з поляками — волонтерами, різними громадськими організаціями. У перспективі тут планують відкрити безкоштовні курси з вивчення польської мови.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+