Слухати

Виборців у Кривому Розі підкуповують компенсацією комуналки і чаєм — ОПОРА / Новини на Громадському радіо

Виборців у Кривому Розі підкуповують компенсацією комуналки і чаєм — ОПОРА

21 березня 2016 - 13:11
За тиждень, 27 березня, у Кривому Розі відбудуться перевибори. «Громадське радіо» запитало представника Громадянської мережі «Опора» про те, хто і як порушує виборче законодавство під час агітації

Серед порушень найпоширенішим є зловживання адміністративним ресурсом одним з кандидатів, який зараз перебуває на посаді міського голови. Про це «Громадському радіо» розповів Сергій Федько, голова Дніпропетровської мережі «Опора».

«Скажімо, є багато матеріалів без вихідних даних, які розміщені по місту, міська рада приймала рішення про виділення соцдопомоги малозабезпеченим мешканцям міста на компенсацію витрат на комунальні послуги. Ця кампанія з виділенням по 500 гривень дуже широко рекламувалася і в комунальних засобах масової інформації, пряма прив’язка була до кандидата на посаду міського голови Юрія Вілкула. Постійно говорилося про те, що саме він ініціатор виділення цих коштів», — зазначив Сергій Федько.

За його словами, не так рекламували, як же отримати ці 500 гривень як те, хто ініціатор кампанії.

«На підприємствах гірничо-видобувного комплексу проходять постійні оперативки, з пропагандою єдиного кандидата, діючого міського голови. Постійно відбувається залякування про те, що підприємства зупиняться, залякування і так далі. Більше того, відбувається реклама за Вілкула на засобах громадського транспорту, що заборонено», — впевнений він.

«Інші кандидати також в деякій мірі вдались до порушень виборчого законодавства як-то відсутність вихідних даних в надрукованій інформації з рекламою. Під час святкування Масляної одна з кандидаток пригощала чаєм людей», — додав він. 

За словами Сергія Федька, є звернення до правоохоронних органів, стосовно порушення законодавства.

««Опора» зверталася  до поліції щодо недопущення спостерігачів в приміщення міськвиконкому, коли приймалися документи від Юрія Вілкула на реєстрацію його кандидатом на посаду міського голови. Але кримінальне провадження не відкрили. Більше того, кримінальне провадження, з чергових виборів 2015 року, яке було відкрито за фактом побиття міліцією спостерігача, відбором у нього відеокамери, викрадення відеофайлів, на яких була зафіксована реєстрація тоді кандидата на посаду Дніпропетровського міського голови Олександра Вілкула. За цим фактом з величезним тиском було порушено кримінальну справу, а тепер її закрили начебто з причини відсутності складу злочину», — повідомив Сергій Федько. 

Він прогнозує, що явка буде в районі 30%.

Раніше на виборах міського голови переміг Юрій Вілкул («Опозиційни блок»), обійшовши Юрія Милобога «»Самопоміч»). Депутати «Самопомочі» та активісти вимагали перевиборів, у зв’язку з великою кількістю порушень. Раніше «Громадське радіо» передавало, що активісти спали та голодували у коридорі ВР за вибори в Кривому Розі.

Після підписання закону про перевибори у Кривому Розі, Юрій Милобог запропонував партії замість себе зареєструвати кандидатом Семена Семенченка. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+