Слухати

В Луцьку пройшла акція «Медведчук підарешт»

22 березня 2016 - 16:10
Такі акції сьогодні відбуваються у 15-ти містах України. В свою чергу, в прес-службі «Українського вибору» вважають, що це «політична заказуха»
В Луцьку пройшла акція «Медведчук підарешт» / Новини на Громадському радіо

bogdan_balbuza.jpg

Богдан Бальбуза // «Громадське радіо»
Богдан Бальбуза
«Громадське радіо»

Кілька десятків лучан, представників громадських організацій «Вільні люди Волинь» та «Національний альянс» прийшли під стіни СБУ Волині та обласної прокуратури, вимагаючи заборони діяльності антиукраїнського на їх думку, «Українського вибору» та зокрема її очільника Медведчука.

Керівник ГО «Наіцнальний альянс» Богдан Бальбуза розповів про мету акції та вимоги:

«Наша мета — це привернення уваги до його діяльності. Вимога до СБУ, прокуратури та інших силових структур – для перевірки його діяльності та заборони його організації «Український вибір». Ми залишаємо за собою право діяти і вчиняти акції прямої дії в разі, якщо наші вимоги не будуть почуті і не будуть підтримані. Зрештою, час, коли вся країна рухається вперед, вся країна намагається вирватися з обіймів цього «Руского мира», лишаються цілком легальними ці якорі, які осідають, чіпляються за країну і тягнуть її на дно», — прокоментував Богдан Бальбуза.

За словами активістів, до Медведчука є багато питань щодо його діяльності:

«Питання до Медведчука є по трьох різних сферах. Перша сфера — це сепаратизм. Організація Медведчука «Український вибір» підтримує сепаратизм. Зокрема, сам Медведчук є одним з ідеологів і кураторів «Руской весни», проектів Новоросії і так далі. Тобто представники Українського вибору від Медведчука наразі в ДНР виконують функції чиновників вищого ешелону. Один з них представляє ДНР у відносинах з Кремлем. Друге — державна зрада. Медведчук є фактично представником «ДНР», «ЛНР». Він бере участь в переговорах з Україною фактично відстоює їх інтереси», — каже Богдан.

20 160 322_101 028_0.jpg

Учасники акції // «Громадське радіо»
Учасники акції
«Громадське радіо»

Взяли участь в акції і пересічні лучани. Зокрема, за словами лучанина Андрія Малімона, Медведчука давно потрібно притягнути до відповідальності. І переконаний, що такі акції прямої дії матимуть свій результат.

«Бачте, був Майдан. Була революційна ситуація. Далі була війна. Дуже багато людей, які були безпосередньо на Майдані, вони половина на фронті. Другої половини вже взагалі немає. Є такі люди, які просто розчарувалися і думають, що нічого зробити неможливо, тому й не поприходили. Але зараз починаються знов ті самі процеси, як і два роки назад. Чуть, потроху, вони як лавина снігова, буде по накатаній йти і рано чи пізно вистрілить», — стверджує  Андрій Малімон.

akciya_bilya_stin_sbu_medvedchuk_pidaresht_0_0.jpg

Акція біля стін СБУ «Медведчук підарешт» // «Громадське радіо»
Акція біля стін СБУ «Медведчук підарешт»
«Громадське радіо»

І в СБУ, і в прокуратурі керівники установ до людей не вийшли.  Звернення від активістів передали представникам Волинського СБУ та прокуратури.  Вони пообіцяли їх передати керівникам.

В прес-службі «Українського вибор» вважають, що це «політична заказуха». Прес-секретар Олег Бабанін прокоментував ситуацію:

«Ця акція, яку розпочав один з людей Арсенія Яценюка, Андрій Левус спрямована на те, щоб замаскувати невдачу, яка чекала на Левуса у справі збору підписів електронної петиції на сайті президента. За 90 днів він зібрав лише 3000 підписів українців за арешт Віктора Медведчука», — зазначив Олег Бабанін.

«Якщо в пана Левуса є якісь докази, йому не потрібно збирати підписи. Для цього є шлях, передбачений законодавством», — резюмував Бабанін.

Також в прес-службі зазначили, що заяви щодо сепаратизму «Українського вибору» — неправда, тому що організація діє виключно в рамках українського законодавства.

Аріна Крапка з Луцька для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+