Слухати

У «ДНР» змушують переселенців продавати нерухомість за «своїми законами»

23 березня 2016 - 14:55
Самопроголошена «ДНР» ввела власні реєстри нерухомості, тим самим паралізувало угоди з нерухомості, раніше здійснювані згідно з українськими законами і дозволяли переселенцям продати кинуті квартири
У «ДНР» змушують переселенців продавати нерухомість за «своїми законами» / Новини на Громадському радіо

Про це пише «Остров» з посиланням на експерта з нерухомості Олену Маленкову.

За її словами, на території «ДНР» «нотаріуси» почали оформляти угоди згідно вказівок влади «ДНР», тому українські ріелтори спішно розробляють механізм, який дозволить виїхали на підконтрольну українській владі територію продати свою нерухомість

«Останні чотири дні ми займаємося тим, що виробляємо механізм. Спілкуємося з українськими нотаріусами, місцевими реєстром. Очевидно, що продавати за українськими законами більше не вийде. Швидше за все, що все доведеться «проводити» за «законами «ДНР», — розповіла Олена Маленкова.

Так звані «правила «ДНР», за її словами, означають, що продавець, перебуваючи на непідконтрольній території, повинен отримати виписку з «республіканського» реєстру, довідку з «міністерства доходів і зборів» про те, що він нічого не винен «скарбниці «ДНР», і після цього у присутності «нотаріуса» здійснити операцію купівлі-продажу за «законами» «ДНР».

Маленкова зазначає, що подібна операція можлива між сторонами, що знаходяться на території «ДНР», але дуже ускладнена, якщо в якості продавця виступає вимушений переселенець. У цьому випадку йому доведеться самостійно в’їхати на територію «ДНР» і якимось чином вивезти через блок-пости виручені від продажу квартири гроші. А це досить великі суми. Як зазначає інтернет-видання, наприклад, у Донецьку діапазон цін за облаштовану однокімнатну квартиру в прилеглих до центру міста районах коливається від 10 до 25 тисячі доларів.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+