Слухати

Герою Небесної сотні Андрію Мовчану встановили меморіальну дошку

24 березня 2016 - 20:03
Коли труну з тілом Андрія Мовчана заносили на кладовище, люди кричали: «Герой!». А шлях до могили був устелений живими квітами
Герою Небесної сотні Андрію Мовчану встановили меморіальну дошку / Новини на Громадському радіо

23 березня відбулося відкриття меморіальної дошки Герою Небесної сотні Андрію Мовчану. Дошку встановили на фасаді Державного економіко-технологічного університету транспорту, де й навчався Андрій.

Про це повідомляє Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка, де Андрій працював майстром сцени.

На церемонії були рідні і знайомі Андрія, колеги по цеху і друзі з театру, а також студенти та педагогічний склад університету.

_mov0727_0.jpg

Андрій Мовчан // Театр ім. Франка
Андрій Мовчан
Театр ім. Франка

_mov0703.jpg

Близькі та рідні хлопця // Театр ім. Франка
Близькі та рідні хлопця
Театр ім. Франка

На Майдані Андрій був і в 2004 році і зараз був там з першого дня. На Євромайдані був у самообороні.

За спогадами сестри: У той день, коли Андрій загинув, ми бачились о 5 ранку на території Михайлівського собору. Я тієї ночі чергувала як лікар-волонтер.

Приблизно з 9 ранку до 10-ої він Андрій барикади, як це завжди робив. О 10 ранку він повернувся у табір «ДемАльянсу» на Майдан. Що було потім, не відомо. Після 11-ої Андрій перестав відповідати на телефонні дзвінки… В обід його знайшли розстріляним з кількома вогнепальними пораненнями.

Загинув 20 лютого від кульового поранення на барикадах. Проникаюче кульове поранення стегна, куля зачепила стегнову вену.

«У Михайлівському люди ходили по людях. Наступали на руки, думали, хоч би на обличчя не наступити. Найбільше було страшно, що тіло пропаде. Нам батюшка сказав, тіло або є, або нема…» — згадував побратим Андрія.

Тіло Андрія вшановували в театрі, на Майдані, далі провозили містом та до будинку, де він проживав. Він був кілька разів з акторами на гастролях у театрі Заньковецької у Львові. Увесь театр Заньковецької приїздив до Києва провести Андрія.

Тіло Андрія привозили до Чернігова на Красну площу у суботу, 22 лютого, аби люди під час віче могли попрощатися з героєм, вшанувати його пам’ять. Ховали Андрія у неділю, 23 лютого, у селі Великі Осняки на Ріпкинщині, де зараз живе його мати Валентина Мовчан.

Коли труну з тілом Андрія Мовчана заносили на кладовище, люди кричали: «Герой!». А шлях до могили був устелений живими квітами.

У Києві на будівлі школи №73 (проспект Перемоги, 86), де навчався Андрій Мовчан, йому встановлена пам’ятна табличка.

В Чернігові існують вулиця та провулок Андрія Мовчана.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+