Слухати

Російську активістку засудили за пост «Вконтакте» про приєднання Кубані до України

31 березня 2016 - 15:18
26-річна Дар'я Полюдова була визнана російським судом винною за нібито заклики до екстремістської діяльності і до сепаратизму в соціальній мережі «ВКонтакте»
Російську активістку засудили за пост «Вконтакте» про приєднання Кубані до України / Новини на Громадському радіо

Краснодарський крайовий суд затвердив рішення суду першої інстанції за вироком Дар’ї Полюдовій. Ще в грудні минулого року Жовтневий суд Краснодара засудив кубанську активістку до двох років колонії-поселення. 26-річна Полюдова була визнана винною в закликах до екстремістської діяльності і до сепаратизму за публікації в соціальній мережі «ВКонтакте».

Як передають «Новые известия», дівчина писала про те, що в Росії низькі зарплати і високі тарифи ЖКГ, а також розмістила жартівливу картинку з текстом: «Етнічні українці Кубані хочуть приєднатися до України».

95 666-2_0.jpg

Картинка про приєднання Кубані до складу України // artcriminalist.com
Картинка про приєднання Кубані до складу України
artcriminalist.com

Перед вироком Полюдова розповіла виданню, що судове слідство в першій інстанції проходило з процесуальними порушеннями. Так суд першої інстанції не задовольнив практично жодне клопотання захисту. Адвокати Дар’ї Полюдової клопотали про приєднання до справи лінгвістичного, соціогуманітарного і психолого-діагностичного дослідження її записів.

Переслідувати дівчину почали після того, як вона запропонувала провести акцію з іронічною назвою «Марш за федералізацію Кубані». За словами Полюдової, її неодноразово затримували за надуманими причинами та арештовували. Співорганізаторів маршу також переслідували, тому Петро Любченко і В’ячеслав Мартинов виїхали до України.

Третій учасник акції Титаренко був засуджений — він отримав умовний термін після того, як дав свідчення проти Дар’ї Полюдової.

Правозахисний центр «Меморіал» вніс активістку в список політичних в’язнів. Де дівчина буде відбувати покарання, поки невідомо. З двох років колонії-поселення вона повинна відбути півтора, оскільки півроку вже просиділа в СІЗО. Полюдова повідомила, що залишати Росію вона не має наміру.

«Я хочу боротися далі за вільну Росію, за майбутнє наших дітей», — сказала вона.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+