Слухати

Верховний суд РФ затвердив вирок українцю Виговському за «шпигунство»

31 березня 2016 - 16:00
Всі обставини справи тримаються в секреті, його адвокатами призначили місцевих юристів, а українському консулу не повідомляли жодних подробиць розслідування
Верховний суд РФ затвердив вирок українцю Виговському за «шпигунство» / Новини на Громадському радіо

Верховний суд Росії визнав законним вирок громадянину України Валентину Виговському, засудженому на 11 років колонії суворого режиму за шпигунство, і залишив його без змін, повідомляють РИА «Новости».

Раніше Московський обласний суд визнав Виговського винним за статтею 276 КК (шпигунство). Його звинувачують у тому, що він уклав досудову угоду зі слідством. Справа розслідувалася органами ФСБ під грифом «цілком таємно». Процес проходив у закритому режимі з призначеним адвокатом.

Суд встановив, що нібито Виговський через інтернет вербував працівників російських організацій оборонно-промислового комплексу авіаційно-космічного профілю до збору і передачі йому закритої технічної документації. Про його діяльність ФСБ стало відомо в 2012 році. При цьому Виговський нібито мав намір отримати секретні документи і передати їх представнику іноземної держави за гроші, але під час передачі грошей громадянину Росії за здобуті матеріали Виговський був затриманий в Криму.

Як повідомляло «Громадське радіо», батько Валентина Виговського Петро Виговський розповів, що за увесь час сину дозволили тільки одне побачення з матір’ю, єдиний зв’язок з ним через паперову пошту. Всі обставини справи тримаються в секреті, його адвокатами призначили місцевих юристів, і навіть українському консулу не повідомляється про подробиці розслідування.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+