Слухати

На Донеччині шахраї полюють на пенсіонерів та довірливих громадян

01 квітня 2016 - 23:12
З початку року правоохоронцями області порушено 650 кримінальних проваджень за статтею – шахрайство
На Донеччині шахраї полюють на пенсіонерів та довірливих громадян / Новини на Громадському радіо

Найбільш вразливою категорією є пенсіонери, що зазвичай відкладають гроші «на похорон», тож завжди мають вдома певну суму. Використовуючи різні психологічні прийоми, шахраї просто обкрадають людей.

postrazhdala_pens_onerka_n_na_grygor_vna.jpg

Постраждала пенсіонерка Ніна Георгіївна // Громадське радіо
Постраждала пенсіонерка Ніна Георгіївна
Громадське радіо

«Сообщают о том, что их родные либо близкие попали в сложную жизненную ситуацию либо совершили преступление. Во время беседы люди сами называют данные своих родственников, потом, пользуясь тем, что люди в панике, просят перечислить деньги на карту или передать сообщника», — говорить Артем Кісько – начальник управління кримінальної поліції ГУ Нацполіції в Донецькій області.

Є випадки, коли до літніх людей на вулиці підходять незнайомі, представляються соціальними працівниками і пропонують гроші або продукти як допомогу. При цьому виявляється, що гроші у валюті і потрібна здача. Поки обрана жертва шукає здачу, її обкрадають. Так сталося і зі старенькою Ніною Григорівною, яку ще на вулиці вислідили шахраї, а потім піднялися з нею до квартири і запропонували допомогу, наче б то від благодійників.

«Возьмите 100 руб, еще Вам положено 500 руб и масло постное. Только надо сдачу. Я пошла за этой сдачей и тут поняла: это воры. Но я одна, а их двое. Я уже не понесла им сдачу, я схватила деньги, в голове помутилось и я не понимала, что я делаю», — говорить Ніна Григорівна.

Фрази на кшталт: «Я – працівник банку, скажіть пін-код карти», «Ви виграли автомобіль» або «Ваш родич потрапив у біду» — найчастіше вказують на те, що до людей звертаються шахраї. У поліції радять не панікувати, ще раз осмислити почуте, спитати прізвище, звання, попросити показати документи, у разі сумнівів звертатися до правоохоронців.

Наталя Поколенко  з Донеччини для «Громадського радіо»

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+