Слухати

У Києво-Печерській Лаврі попрощалися з вбитим адвокатом Юрієм Грабовським

02 квітня 2016 - 15:38 280
На поховання прийшло багато адвокатів, з рідних була присутня сестра Ольга Грабовська

Убитого адвоката Юрія Грабовського сьогодні відспівали в трапезній на території Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє кореспондентка «Громадського радіо» Ірина Ромалійська, яка перебувала на місці подій. 

«Відспівали у закритій труні, поховали на цвинтарі «Лісове»», — повідомила кореспондентка.

Голова Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України Лідія Ізовітова вийшла до преси, сказала, що Асоціація скорбить і закликає до чесного і відкритого розслідування.

«Мы обратились ко всем правоохранительным органам, обращаемся к президенту (с просьбой. — Ред.) защитить адвокатов. Обращаемся к судьям, которые просто обязаны при первых угрозах адвокатам применять меры безопасности. Мы выдвигаем единственную версию, что его смерть связана с адвокатской профессиональной деятельностью, личные мотивы мы исключаем», — заявила Ізовітова.

«На кладовищі був присутній адвокат Новіков, російський консул Грубий, адвокати Корбана, Оксана Соколовська, багато інших адвокатів», — додала Ірина Ромалійська.  

За її словами, з рідних була лише сестра Ольга Грабовська.

Адвокат Юрій Грабовський представляв інтереси росіянина Олександра Александрова, якого обвинувачують у тероризмі і веденні агресивної війни проти України. Він зник 5 березня 2016 року.  Тіло адвоката знайшли 25 березня закопаним в 27 кілометрах від міста Жашкова.

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив про затримання двох підозрюваних у вбивстві адвоката і заявив, що вбивство Грабовського було профінансовано.

Також було оприлюднено листування Грабовського з журналісткою «Громадського радіо» Іриною Ромалійською, у якому адвокат розповідав про погрози на його адресу.

Анатолій Матіос заявляв, що вбивство Грабовського було профінансовано. 

Юрій Грабовський був в ефірі «Громадського радіо» 15 січня. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+