Слухати

Чеченський суд не долучив до справи Клиха і Карпюка матеріали з України

04 квітня 2016 - 19:28
Проти Станіслава Клиха порушили ще одну кримінальну справу — за образу посадової особи
Чеченський суд не долучив до справи Клиха і Карпюка матеріали з України / Новини на Громадському радіо

Верховний Суд Чеченської Республіки відмовив у приєднанні до матеріалів справи протоколів допитів свідків захисту, які направила до Чечні Генеральна прокуратура України. У пакеті документів були не лише протоколи, а й інші матеріали, щодо яких направляла запит до України російська Генпрокуратура. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила експертка Центру громадянських свобод Марія Томак. 

«Незважаючи на цей факт (що це відповідь на запит РФ), суд відмовив у приєднанні матеріалів. Це означає, в тому числі, що всі ці свідчення на користь Карпюка та Клиха не будуть оголошені в судовому засіданні і, відповідно, не будуть почуті та оцінені належним чином судом присяжних, — написала Томак — До того ж, залишається шанс на те, що ці матеріали будуть взяті до уваги на етапі апеляції, — додала вона.

Сьогодні, за повідомленням адвокатів, в справі Карпюка-Клиха є дві новини: погана і нічим не краща. З якої починати?По…

Опубліковано Maria Tomak 4 квітня 2016 р.

Також правозахисниця повідомила, що проти Станіслава Клиха порушили ще одну кримінальну справу — за образу посадової особи. За її словами, через те, що кілька місяців тому підсудного було видалено із зали засідання «за надто емоційну поведінку та висловлювання», на нього відкрили  справу і ведуть по ній слідство.

«Решта — в звичному режимі: суддя знімає всі запитання захисту, не дає сказати слова, майже всі клопотання адвокатів також відхиляє», — додала Марія Томак. 

Нагадаємо, українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха звинувачують у вбивствах російських військових під час другої чеченської війни з 1994 року. Захист звинувачених стверджує, що у 1994-1995 роках «Карпюк доглядав за хворою матір’ю», а Клих «навчався у Київському національному університеті».

Раніше «Громадське радіо» повідомляло, що суд в Чечні відмовив у апеляції Клиху і Карпюку, у Клиха був нервовий зрив.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+