Слухати

На Закарпатті 30 вулиць назвали іменами загиблих військовослужбовців

04 квітня 2016 - 12:29
На Закарпатті в рамках закону про декомунізацію 30 вулиць назвали іменами військовослужбовців, які загинули під час проведення антитерористичної операції
На Закарпатті 30 вулиць назвали іменами загиблих військовослужбовців / Новини на Громадському радіо

yuriy_shyplyak.jpg

Юрій Шипляк // «Громадське радіо»
Юрій Шипляк
«Громадське радіо»

Для перейменування обирали вулиці в тих населених пунктах, де проживали і поховані герої. А також враховували пропозиції громадськості, робочих груп та рекомендації Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України. У тих населених пунктах, де місцева влада не встигла в строки виконати вимоги закону, перейменування відбувалося з подачі керівництва ОДА.

Коментує співробітник департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Юрій Шипляк:

«До 21 лютого органи місцевого самоврядування мали, в рамках закону про декомунізацію, здійснити перейменування вулиць, які підпадають під цей закон. Станом на 21 лютого понад 100 вулиць області залишалися неперейменованими. 21 лютого, відповідно до закону про декомунізацію, повноваження про переменування вулиць в населених пунктах переходить до голови обласної адміністрації. Нові назви носять імена видатних закарпатців: діячів мистецтва, культури, науки, освіти. Також вшановано пам’ять героїв — учасників бойових дій на сході держави, які поховані на території області. На їхню честь названі вулиці в містах, районах. Також враховано визначні події в історії Закарпаття, діячів Карпатської України».

В обласному центрі Закарпаття на честь загиблих на Донбасі ужгородців названо 8 вулиць. Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв визнає, що не встиг вчасно виконати закон, однак стверджує, що проект рішення був готовий:

«Геннадій Геннадійович Москаль скористався своїм правом. Він використав наш проект рішення про перейменування вулиць. Він його врахував у повному обсязі. Тільки на деякі вулиці, які ще не були передбачені назви, він прийняв рішення назвати ці вулиці іменами загиблих воїнів АТО з міста Ужгород».

liliya_gurtova_iz_synamy_1_0_0_0.jpg

Лілія Гуртова із синами // «Громадське радіо»
Лілія Гуртова із синами
«Громадське радіо»

У Мукачеві — схожа ситуація. Там теж перейменовано 8 вулиць. Одна з них тепер – імені майора Олексія Гуртова, командира батальйону 128-ї гірсько-піхотної бригади. Олексій Гуртов загинув рік тому, 9 лютого, в перший день сумнозвісного дебальцевського «котла». Вдова військовослужбовця Лілія Гуртова дізналася про перейменування з інтернету. І хоча малолітнім синам цю новину ще не повідомляла, впевнена — вони пишатимуться батьком щоразу, йдучи цією вулицею до школи:

«В Мукачеві вулицю Жовтневу назвали — Гуртова Олексія. Це якраз вулиця, як діти йдуть в школу. Кожень день по цій вулиці будуть іти і будуть бачити, що іменем їх тата названо вулицю. Це була несподіванка для мене. Я прочитала у фейсбуці, що вулиці назвали іменем загиблих героїв. В інтернеті відкрила, яка ж це вулиця Жовтнева, де це знаходиться, і я побачила, що це якраз ця вулиця, як діти йдуть до школи. Я їм, чесно кажучи, ще не казала. Ну, вони боляче приймають, канешно, все, що пов’язано з татом… Вони його дуже любили… Для них тато був більше всіх на світі… самий любимий…»

На Закарпатті існують також вулиці, назви яких були запроваджені рішеннями райкомів та обкому компартії України, але не підпадають під дію закону про декомунізацію. Вони також будуть названі на честь військових, які віддали свої життя, відстоюючи суверенітет і територіальну цілісність України в ході бойових дій на Донбасі. В обласній адміністрації стверджують: Закарпаття буде єдиною областю України, де всі загиблі на сході герої будуть увіковічнені шляхом перейменування вулиць.

Ольга Павлова з Ужгорода для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+