Слухати

Тисячі кримчан не встигли змінити українські номери на російські

04 квітня 2016 - 17:52 296
Першого квітня закінчився термін обов'язкової перереєстрації. Біля будівлі Державної інспекції безпеки дорожнього руху (ДІБДР) Сімферополя автомобільна черга тягнеться на кілька кілометрів

Незважаючи на те, що співробітники ДІБДР працюють цілодобово, йде не один день, щоб переоформити машину. Більше 10-ти годин доводиться вистоювати автомобілістам з кримськими номерами в черзі для проходження техогляду. Всього по Криму цю процедуру роблять у восьми Міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділах (МРЕВ). Так, наприклад в Сімферополь для проходження техогляду приїжджають не тільки городяни, а й жителі Сімферопольського і Бахчисарайського районів. Черга рухається повільно, людям доводиться стояти більше 10-ти годин. Прискорити цей процес пропонують так звані «рішали», за 4,5 тисячі рублів невідомі чоловіки пропонують оформити номери позачергово, за суму в половину менше продають місце в черзі на техогляд.

12 966 733_958 166 974 239 004_98 663 845_n.jpg

Черга на проходження техогляду в Сімферополі // Громадське радіо
Черга на проходження техогляду в Сімферополі
Громадське радіо

Сама процедура техогляду триває не більше 10 хвилин, спочатку інспектор переписує номери кузова та двигуна, потім експерт звіряє дані і перевіряє, чи не перебитий номер двигуна у машині. Варто відзначити, що співробітники ДІБДР також звертають увагу і на загальний стан автомобіля. Наприклад, автомобілі з тріснутим лобовим склом або затонованим переднім склом не проходять техогляд.

«Часу не було, зараз відпустку взяв і займаюся. Все в останній момент. Приїхав вночі о пів на дванадцяту, до сих пір тільки півчерги пройшло. Питаю у інших, у яких підходить огляд транспортного засобу, — вони близько доби стояли», — говорить водій Віталій. 

Наступний етап — отримання російських номерних знаків. Для цього власникам автомобілів потрібно записатися в живу чергу вже безпосередньо біля будівлі ДІБДР. Списки осіб, які бажають отримати номери, веде один із співробітників ДІБДР, який записує прізвище власника авто. В середньому в день видається близько 150-200 номерів. Чекати своєї черги автомобілістам доводиться, в кращому випадку, 4-5 днів.

12 966 139_958 167 024 238 999_768 355 543_n_0_0_0_0_0.jpg

Черга на отримання російських номерів у Сімферополі // Громадське радіо
Черга на отримання російських номерів у Сімферополі
Громадське радіо

«Чому затягнули? Неможливо прийти до брами раю всім разом відразу. У всіх людей різні обставини, працюють, хворіють, машину ремонтують. Завжди черги були, хоч сьогодні, завтра, післязавтра. Займе, думаю, тиждень, днів 8. Приїжджаєш стаєш в чергу, проходиш огляд. Потім записуєшся на чергу окремо», — розповідає водій Василь.

Деякі жителі Криму вирішили перестрахуватися і зберегти собі українські документи при перереєстрації. Послуга ця не з дешевих, дублікат номера коштує 2500 тисячі рублів, штраф за втрату техпаспорту на автомобіль 3600 рублів.

Головна проблема для автомобілістів, які не встигли змінити номери — це адміністративна відповідальність. Спочатку при зупинці на дорозі автомобілістам виносять попередження, повторна зупинка — штраф, подальша — позбавлення прав. Але найголовніша проблема кримських автомобілістів в тому, що кримська серія російських номерних знаків 82 і 92 дійсна тільки на території Росії.

Кореспондент з Криму для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+