Слухати

Тисячі кримчан не встигли змінити українські номери на російські

04 квітня 2016 - 17:52
Першого квітня закінчився термін обов'язкової перереєстрації. Біля будівлі Державної інспекції безпеки дорожнього руху (ДІБДР) Сімферополя автомобільна черга тягнеться на кілька кілометрів
Тисячі кримчан не встигли змінити українські номери на російські / Новини на Громадському радіо

Незважаючи на те, що співробітники ДІБДР працюють цілодобово, йде не один день, щоб переоформити машину. Більше 10-ти годин доводиться вистоювати автомобілістам з кримськими номерами в черзі для проходження техогляду. Всього по Криму цю процедуру роблять у восьми Міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділах (МРЕВ). Так, наприклад в Сімферополь для проходження техогляду приїжджають не тільки городяни, а й жителі Сімферопольського і Бахчисарайського районів. Черга рухається повільно, людям доводиться стояти більше 10-ти годин. Прискорити цей процес пропонують так звані «рішали», за 4,5 тисячі рублів невідомі чоловіки пропонують оформити номери позачергово, за суму в половину менше продають місце в черзі на техогляд.

12 966 733_958 166 974 239 004_98 663 845_n.jpg

Черга на проходження техогляду в Сімферополі // Громадське радіо
Черга на проходження техогляду в Сімферополі
Громадське радіо

Сама процедура техогляду триває не більше 10 хвилин, спочатку інспектор переписує номери кузова та двигуна, потім експерт звіряє дані і перевіряє, чи не перебитий номер двигуна у машині. Варто відзначити, що співробітники ДІБДР також звертають увагу і на загальний стан автомобіля. Наприклад, автомобілі з тріснутим лобовим склом або затонованим переднім склом не проходять техогляд.

«Часу не було, зараз відпустку взяв і займаюся. Все в останній момент. Приїхав вночі о пів на дванадцяту, до сих пір тільки півчерги пройшло. Питаю у інших, у яких підходить огляд транспортного засобу, — вони близько доби стояли», — говорить водій Віталій. 

Наступний етап — отримання російських номерних знаків. Для цього власникам автомобілів потрібно записатися в живу чергу вже безпосередньо біля будівлі ДІБДР. Списки осіб, які бажають отримати номери, веде один із співробітників ДІБДР, який записує прізвище власника авто. В середньому в день видається близько 150-200 номерів. Чекати своєї черги автомобілістам доводиться, в кращому випадку, 4-5 днів.

12 966 139_958 167 024 238 999_768 355 543_n_0_0_0_0_0.jpg

Черга на отримання російських номерів у Сімферополі // Громадське радіо
Черга на отримання російських номерів у Сімферополі
Громадське радіо

«Чому затягнули? Неможливо прийти до брами раю всім разом відразу. У всіх людей різні обставини, працюють, хворіють, машину ремонтують. Завжди черги були, хоч сьогодні, завтра, післязавтра. Займе, думаю, тиждень, днів 8. Приїжджаєш стаєш в чергу, проходиш огляд. Потім записуєшся на чергу окремо», — розповідає водій Василь.

Деякі жителі Криму вирішили перестрахуватися і зберегти собі українські документи при перереєстрації. Послуга ця не з дешевих, дублікат номера коштує 2500 тисячі рублів, штраф за втрату техпаспорту на автомобіль 3600 рублів.

Головна проблема для автомобілістів, які не встигли змінити номери — це адміністративна відповідальність. Спочатку при зупинці на дорозі автомобілістам виносять попередження, повторна зупинка — штраф, подальша — позбавлення прав. Але найголовніша проблема кримських автомобілістів в тому, що кримська серія російських номерних знаків 82 і 92 дійсна тільки на території Росії.

Кореспондент з Криму для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+