Слухати

Російський суд продовжив арешт 18-річного луганця — активістка

07 квітня 2016 - 10:03
Під вартою Панов перебуває вже четвертий місяць, його звинувачують в нібито підготовці теракту в Росії. Затриманий він був після перетину кордону ще 5 грудня 2015 року в Ростові-на-Дону
Російський суд продовжив арешт 18-річного луганця — активістка / Новини на Громадському радіо

У Ленінському районному суді Ростова-на-Дону відбувся розгляд клопотання слідчого про продовження строку тримання під вартою 18-річного громадянина України Артура Панова. Рішенням суду термін раніше обраного запобіжного заходу був продовжений до 2 місяців. Таким чином, Панов залишиться під вартою до 6 червня 2016 року. Про це «Громадському радіо» повідомила електронною поштою активістка Надія, яка опікується ув’язненим. 

«На судовому засіданні також був присутній сам обвинувачений і його адвокат, які заперечували проти задоволення клопотання слідчого. Зокрема, Панов просив відпустити його під заставу в розмірі 500 тис. рублів. Дослідивши матеріали справи, оцінивши доводи сторін, суд встановив, що підстав для скасування і зміни раніше обраного запобіжного заходу немає», — повідомляє вона. 

Під вартою Панов перебуває вже четвертий місяць, його звинувачують в нібито підготовці теракту в Росії. Затриманий він був після перетину кордону ще 5 грудня 2015 року в Ростові-на-Дону співробітниками ФСБ.

«Справа стосується саме виготовлення саморобного вибухового пристрою, який зберігався за місцем проживання Артура Панова в Ростові-на-Дону», — повідомляли «Громадському радіо» в МЗС.

«Громадське радіо» публікувало листа в’язниці, підписаного Артуром Пановим. У ньому він зазначав, що є патріотом України, а також бажав українцям «не здаватися на шляху до нашої перемоги».

Про затримання Панова в Ростові-на-Дону ввечері 5 грудня розповів «Блокнот Ростова». Видання з посиланням на джерело в правоохоронних органах стверджувало, що при обшуку в його кімнаті в гуртожитку було знайдено саморобний вибуховий пристрій; Панов перетнув кордон Луганської області та Росії 24 листопада, після чого влаштувався на роботу в один з ростовських супермаркетів. За інформацією «Блокнота», затриманий співробітниками ФСБ Панов вже зізнався в підготовці теракту — нібито спочатку він збирався закласти СВУ у глядацькій залі театру імені Горького в Ростові-на-Дону, а потім перебратися до Москви і зробити там ще один теракт.

Раніше в ефірі «Громадського радіо» Сергій Смирнов, шеф-редактор російського проекту «Медіазона», розповів відомі факти, які насилу вдалося знайти, з приводу звинувачення українського підлітка в тероризмі.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+